Relacja z Forum Kół Naukowych FTiMS, 17-19 maja 2024 | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-27

Relacja z Forum Kół Naukowych FTiMS, 17-19 maja 2024

zdjęcie zbiorowe uczestników Forum

W dniach 17-19 maja 2024 roku w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Gdańskiej Czarlina odbyła się trzecia już edycja konferencji studenckiej „Forum Kół Naukowych Wydziału FTiMS”. W wydarzeniu uczestniczyło 50 osób. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Rola matematyki i fizyki w zrozumieniu reakcji chemicznych” wygłosiła dr Agnieszka Bartłomiejczyk, prof. uczelni - opiekunka Naukowego Koła Matematyki Studentów PG i inicjatorka wydarzenia.

Podczas konferencji uczestnicy przedstawili referaty na temat projektów realizowanych w ramach działalności swoich kół naukowych, jak również innych tematów. Zakres poruszanych treści obejmował fizykę, astronomię, matematykę, nanotechnologię, a nawet projektowanie ogrodów. Prezentacje te umożliwiły lepsze poznanie głównych obszarów działalności kół naukowych na naszym Wydziale, co stwarza potencjał do realizacji wspólnych projektów badawczych.

W piątek i sobotę wieczorem odbyły się ogniska, które sprzyjały integracji członków kół naukowych, tworząc okazję do bliższego poznania się i wymiany doświadczeń. Natomiast konferencję zakończył siedemnastokilometrowy spływ kajakowy.

W wydarzeniu brały udział Koła Naukowe z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej:
- Astrofizyczne Koło Naukowe
- Koło Nauki o Materiałach
- Koło Naukowe Studentów Fizyki
- Koło Ogrodniczo Studenckie "KOS"
- Naukowe Koło Matematyki Studentów Politechniki Gdańskiej.

Organizacją wydarzenia zajęły się Alicja Szostak (KNSF), Dominika Bagińska (AKN) i Maja Adamus (KNSF), a pomocą służyli im Sebastian Parzych (KNSF) i Artur Żeleźnik (KNSF) oraz mgr inż. Martyna Czudec (AKN). Oprawę fotograficzną podczas Forum zapewnili członkowie KNSF: Aleksandra Stępień, Kinga Hiszpańska i Sebastian Parzych.