Podsumowanie spotkania z absolwentami matematyki | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-27

Podsumowanie spotkania z absolwentami matematyki

słuchacze w audytorium

W dn. 17 maja na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej odbyło się wydarzenie „Matematyka. I co dalej”. Spotkanie, organizowane przez Instytut Matematyki Stosowanej FTiMS, przyciągnęło tego dnia ponad 150 uczniów z trójmiejskich liceów oraz studentów.

Tego dnia absolwenci studiów matematycznych opowiadali zarówno już studiującym, jak i potencjalnym kandydatom na studia o możliwościach, jakie otwierają się przed słuchaczami jeszcze w trakcie trwania kształcenia. Uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się od nieco starszych kolegów, jak przebiegała ich dotychczasowa ścieżka kariery, czym zajmują się w swojej pracy, usłyszeć, na co pracodawcy zwracają uwagę przy rekrutacji oraz w jaki sposób zdobyć kompetencje i umiejętności, aby tym wymaganiom sprostać.
Podczas spotkania uczestnicy mogli także zapoznać się z ofertą staży.

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom, których wystąpienia niewątpliwie przyczyniły się do pogłębienia wiedzy odnośnie zatrudnienia po studiach matematycznych która to, mamy nadzieję, w przyszłości pomoże w bardziej świadomym wyborze kierunku studiów, a tym samym swojej zawodowej drogi.

Dziękujemy także firmie Silky Coders, która z okazji eventu przygotowała dla wszystkich uczestników drobny poczęstunek.

Poniżej znajduje się link do fotorelacji z wydarzenia:
https://ftims.pg.edu.pl/wydzial/o-wydziale/fotogaleria/2024-05-17-kariery-absolwentow-matematyki

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do wypełnienia krótkiej ankiety przygotowanej przez Fundację Cogitato. Ankieta ma na celu zebrać Państwa pomysły i przemyślenia w zakresie popularyzacji matematyki w szkołach. Link do formularza: https://www.cogitato.pl/ankieta

49 wyświetleń