Wizyty uczniów na FTiMS w kwietniu | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-22

Wizyty uczniów na FTiMS w kwietniu

audytorium pełne słuchaczy
mgr inż. Urszula Goławska podczas wykładu

W dn. 05.04. liczna grupa uczniów aż z pięciu różnych szkół odwiedziła nasz Wydział, aby wysłuchać wykładu "Najszybszy film świata: spektroskopia femtosekundowa", prowadzonego przez dr. inż. Marcina Dampca. Tego dnia audytorium zostało wypełnione przez uczniów gdańskich szkół: V LO, VIII LO, XIX LO, a także Akademickiego LO i Uniwersyteckiego LO, którzy przybyli na nasz wydział, aby zobaczyć i zrozumieć fragment niezwykle ciekawego świata fizyki.

Tydzień później, tj. 12.04. po raz kolejny mieliśmy przyjemność przyjąć na Wydziale uczniów z X LO oraz III LO „Topolówki”. Młodzież, która wypełniła audytorium niemal do ostatniego miejsca, wysłuchała w tym dniu aż dwóch interesujących  wykładów o tematyce matematycznej: „Czy 2+2 to na pewno zawsze 4?” oraz „Wektory i trójkąty”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panie mgr inż. Katarzynę Tessmer oraz mgr inż. Urszulę Goławską z IMS.

W dn. 19.04. na nasz Wydział przyjechała grupa tegorocznych maturzystów zainteresowanych matematyką. Specjalnie dla nich wykład „Liczby zespolone i fraktale Mandelbrota” przeprowadził dr hab. Zdzisław Dzedzej, prof. uczelni. Uczniom z II LO w Gdyni, jak i wszystkim innym maturzystom, życzymy powodzenia na zbliżającym się egzaminie!

Wszystkie powyższe spotkania popularyzujące nauki ścisłe odbyły się w ramach bezpłatnej oferty wykładów Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.