Uczelniany Turniej Scrabble | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-22

Uczelniany Turniej Scrabble

19 kwietnia 2024 roku w holu Gmachu Głównego przed Biblioteką PG odbył się Uczelniany Turniej Scrabble.

Wydarzenie było związane z jubileuszem 40-lecia istnienia Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. W Turnieju wzięło udział łącznie 16 uczestników. Turniej rozpoczął się o godzinie 11:00, a zakończył około godziny 14:00. W rozgrywce wzięli udział zarówno pracownicy, jak i studenci Politechniki Gdańskiej. Cały Turniej prowadzony był przez trzech członków Uniwersyteckiego Klubu Scrabble "F-16". Rolę głównego sędziego pełnił Jakub Onoszko, a rolę sędziów pomocniczych Justyna Sławińska Budzich oraz Paweł Kamiński. Zwycięzcą został grający przy stole nr 1 dr hab. inż. Maciej Demianowicz, prof. uczelni, który rozgrywając Turniej samemu, łącznie w dwóch rundach uzyskał wynik w wysokości 611 punktów. Na drugim miejscu znalazła się para studentów: Alicja Ludwichowska oraz Filip Zinkowski, którzy osiągnęli wynik 602 punktów.

Zapraszamy do relacji z wydarzenia zamieszczonej w fotogalerii Wydziału.