Sukcesy członków Naukowego Koła Matematyki Studentów PG | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-16

Sukcesy członków Naukowego Koła Matematyki Studentów PG

2 studentki przy tablicy w plakatami

Członkowie Naukowego Koła Matematyki Studentów PG uczestniczyli w konferencji MathUp (10 kwietnia, Łódź) oraz w Ogólnopolska Sesja Studentów Matematyki OSSM (12-14 kwietnia, Kraków). Podczas obu konferencji nasi studenci odnieśli szereg sukcesów!

Patryk Topór zajął pierwsze miejsce w kategorii referatów za swoją pracę ,,O problemie homeomorfizmów minimalnych''.

Dorota Chańko zdobyła pierwsze miejsce w kategorii plakatów za projekt zatytułowany ,,Czy przestrzeń niezwarta może mieć Własność Punktu Stałego?''

Zuzanna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w tej samej kategorii za plakat ,,Równowaga Nasha: Odkrywanie i Rozbijanie Stabilności''.

Adrian Stolarek i Wojciech Jaworek otrzymali wyróżnienie Fujitsu za wygłoszenie referatu "Wykorzystanie topologicznej analizy danych w sieciach neuronowych".

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ich zaangażowania i ciężkiej pracy!

Wyjazd naszych studentów został sfinansowany z funduszy w ramach grantu Technetium Od teorii do zastosowań w modelowaniu matematycznym, którego kierownikiem jest prof. Agnieszka Bartłomiejczyk oraz z dotacji Dziekana na działalność kół naukowych.