II Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej, dnia 22 marca 2024 r. w godzinach 10-14 | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-07

II Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej, dnia 22 marca 2024 r. w godzinach 10-14

 II Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej
22 marca w godzinach 10-14 na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej odbędzie się II Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej.

Ważnym aspektem wydarzenia jest kolejna próba pobicia Rekordu Polski Największej Lekcji o Inżynierii Materiałowej (w zeszłym roku rekord ten został pobity!).

Co to jest inżynieria materiałowa, jak bada się materiały i wymyśla nowe, gdzie po takich studiach może pracować ich absolwent. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczestnicy wydarzenia będą mogli odnaleźć podczas wielu naukowych aktywności. II Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej dedykowany jest przede wszystkim uczniom szkół ponadpodstawowych.

W programie m.in.: wykłady prowadzone przez naukowców z PG, pokazy oraz eksperymenty kół naukowych czy wycieczki po laboratoriach Centrum Nanotechnologii A. W planach jest także próba pobicia rekordu Polski w największej liczbie uczestników lekcji o inżynierii materiałowej.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Koordynatorami wydarzenia są: dr inż. Tadeusz Miruszewski (WNiIM) oraz mgr inż. Martyna Czudec (WNiIM)

Szczegółowy harmonogram na poniższych plakatach.

WAŻNA INFORMACJA: dnia 7.03.2024 r. limit osób na wykłady został osiągnięty.

140 wyświetleń