ANSYS Academic Roadshow | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-27

ANSYS Academic Roadshow

plakat informujący o wydarzeniu

Drodzy Studenci i Pracownicy Naukowi Politechniki Gdańskiej,

Analizy numeryczne zyskują coraz większe znaczenie w procesie projektowym w niemal wszystkich polskich przedsiębiorstwach. Ich wykorzystanie otwiera przed nami wiele możliwości i przynosi korzyści w różnych dziedzinach gospodarki.

Symulacje komputerowe przyczyniają się do usprawnienia procesu projektowego, zmniejszenia kosztów oraz skrócenia czasu potrzebnego do wprowadzenia produktu na rynek. Pozwala także na lepsze zrozumienie złożonych zjawisk i procesów, a także na skuteczne rozwiązywanie problemów i podejmowanie trafnych decyzji.

ANSYS i MEsco zapraszają Was do wspólnej podróży przez świat symulacji komputerowej – porywającej swoją ciekawością i zachęcającą do rozwoju w tym obszarze inżynierii.

ANSYS Academic Roadshow to krótki wykład o tym czym jest symulacja i jakie możliwości oferuje obecnie w zakresie technologicznym, a tym samym pracowniczym. Prócz w/w wykładu przejdziemy wspólnie przez prostą analizę w oprogramowaniu ANSYS. W tym celu zachęcamy do pobrania darmowej wersji oprogramowania na Wasze komputery (https://mesco.com.pl/dostep-do-licencji-ansys-na-uczelniach-wyzszych/), abyśmy wspólnie przeszli przez analizę na wydarzeniu.

Spotkanie będzie miało miejsce we wtorek, 16 kwietnia, w sali numer 300 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

To wyjątkowa okazja, aby zgłębić wiedzę na temat tego dynamicznie rozwijającego się obszaru technologicznego i zrozumieć, jak istotną rolę odgrywa w dzisiejszym świecie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym inspirującym wydarzeniu, które pozwoli spojrzeć na symulację komputerową z zupełnie nowej perspektywy!

Do zobaczenia!

10 wyświetleń