Wizyta uczniów z ZSO nr 1 w Chełmnie | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-02-01

Wizyta uczniów z ZSO nr 1 w Chełmnie

korytarz WFTiMS PG

W dniu 31.01 gościliśmy na naszym Wydziale uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie.
Z tej okazji nasi Pracownicy przygotowali dla licealistów szereg interesujących aktywności: uczniowie wysłuchali wykładu na temat spektroskopii femtosekundowej, wzięli udział w dwóch specjalnie przygotowanych na tę okoliczność blokach pokazów i doświadczeń fizycznych i odkrywających tajniki świata nanotechnologii, a także obejrzeli laboratoria w Centrum Nanotechnologii A. Dla licealistów przygotowaliśmy także specjalne spotkanie poświęcone zasadom rekrutacji na Politechnikę Gdańską.

Spotkanie popularyzujące nauki ścisłe zostało przeprowadzone w ramach bezpłatnej oferty wykładów prowadzonych przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Pełną ofertę wykładów dedykowanych dla uczniów szkół średnich znaleźć można na specjalnie dedykowanej stronie internetowej.