Uczniowie pomorskich szkół licznie odwiedzają WFTiMS | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-22

Uczniowie pomorskich szkół licznie odwiedzają WFTiMS

audytorium pełne ludzi
Podczas wykładu ”Od elektronu do elektrowni” (fot. Marcin Hoppe)
W ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem semestru letniego, grupy uczniów z całego województwa odwiedziły nasz Wydział by wziąć udział w wykładach otwartych, posłuchać prezentacji naszej oferty edukacyjnej oraz zwiedzić laboratoria.

W dn. 16.02. gościliśmy uczniów z dwóch szkół ponadpodstawowych: VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku „Topolówki”.

W naszym niemal stuletnim audytorium, uczniowie wzięli udział w niezwykle interesującym wykładzie ”Od elektronu do elektrowni”, który przeprowadziła dla nich dr inż. Justyna Szostak, prof. uczelni.
Dla licealistów przygotowaliśmy także spotkanie, dzięki któremu mogli lepiej poznać nasz Wydział i dowiedzieć się więcej o kierunkach studiów, które prowadzimy. Naszą ofertę edukacyjną przedstawiła dr Agnieszka Bartłomiejczyk, prof. uczelni.
Zwieńczeniem wizyty na Wydziale była możliwość odwiedzenia najciekawszych laboratoriów znajdujących się w Gmachu Głównym i wykonania tam prostych ćwiczeń z fizyki pod czujnym okiem inż. Dariusza Wiszowatego.

W poniedziałek, 19.02. Wydział odwiedziła grupa nieco młodszych uczniów zafascynowanych fizyką ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu k. Bytowa, dla których specjalny pokaz najciekawszych doświadczeń fizycznych, we współpracy z Pracownikami Pracowni Przygotowania Pokazów z Fizyki, przeprowadził dr inż. Ireneusz Linert. Tego samego dnia w pokazach uczestniczyli także uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego z Kwidzyna.

20.02. gościliśmy niemal stuosobową grupę uczniów z X Liceum Ogólnokształcącego dwujęzycznego w Gdańsku. Uczniowie mieli okazję wysłuchać interesującego wykładu prowadzonego przez prof. dr. hab. inż. Tomasza Klimczuka pn. "Nadprzewodniki / nadprzewodnictwo". Tego samego dnia dr inż. Ireneusz Linert przyjął uczniów Szkoły Podstawowej z Niestępowa i zaprezentował im szereg ciekawych pokazów doświadczeń fizycznych.

Wszystkie powyższe spotkania popularyzujące nauki ścisłe zostały przeprowadzone w ramach bezpłatnej oferty wykładów prowadzonych przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Pełną ofertę wykładów dedykowanych dla uczniów szkół średnich znaleźć można na specjalnie dedykowanej stronie internetowej.

Zachęcamy także do śledzenia naszej strony internetowej – już wkrótce ukażą się na niej informacje o Dniu Otwartym PG odbywającym się 21 marca oraz o Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej planowanym na 22 marca, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

177 wyświetleń