XI Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-28

XI Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej

plakat informujący o wydarzeniu
30 listopada br. odbędzie się XI Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej. To wydarzenie które co roku przyciąga studentów i absolwentów poszukujących firm do odbycia praktyk i staży zawodowych, a także przygotowujących się do podjęcia pracy w zawodzie. W budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (nr 40), w godz. 10:00 – 14:00, odbędą się spotkania z przedstawicielami czołowych firm działających w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Biuro Karier i Absolwentów wraz z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, we współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną zapraszają na XI Dzień Strefy na Politechnice Gdańskiej, podczas którego przedstawiciele firm działających w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawią swoje oferty pracy, staży i praktyk skierowane bezpośrednio do inżynierów. Studenci i absolwenci będą mieli okazję  porozmawiać na temat procesów rekrutacyjnych, wymagań i oczekiwań pracodawców w stosunku do konkretnych stanowisk, a także poznać specyfikę pracy w danej branży.

Uroczyste otwarcie wydarzenia, z udziałem Władz Wydziału oraz Prezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbędzie się o godz. 10:00 w holu budynku, na parterze.

Podczas XI Dnia Strefy na Politechnice Gdańskiej zaprezentują się następujące firmy:

 1. CRIST S.A.
 2. Eaton Automative Components Sp. z o.o.
 3. LACROIX Electronics Sp. z o.o.
 4. Mondi Świecie S.A.
 5. Multi Packaging Solutions Tczew Sp. z o.o.
 6. Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.
 7. P.P.H.U. Polipack Sp.j.
 8. PGZ Stocznia Wojenna S.A.
 9. Sohbi Craft Poland Sp. z o.o.
 10. Thales DIS Polska Sp. z o.o.
 11. TMA Automation Sp. z o.o.
 12. Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów do wzięcia udziału w warsztatach:

godz. 10:30 – 12:00  – „Automatyzacja w Produkcji”, Marcin Zieliński, Sohbi Craft Poland Sp. z o.o., sala 306, budynek WIMiO (nr 40 na mapie Kampusu PG)

Marcin Zieliński, Ekspert Inżynierii Przemysłowej, Sohbi Craft Poland Sp. z o.o.

“Podczas warsztatów zapoznaję uczestników z praktycznymi aspektami stosowania rozwiązań uszczuplających produkcję. W pracy wykorzystuję interaktywne komputerowe symulacje linii produkcyjnych, umożliwiające praktycznie natychmiastową weryfikację sugestii dotyczących doskonalenia. Uczestnicy ugruntują wiedzę z zakresu 5S, MUDA, rozwiną wyobraźnię przestrzenną i przekonają się o skuteczności własnych pomysłów.”

godz. 12:30 – 14:00 – „Stwórz swoje najlepsze CV! Porady eksperta z firmy Thales DIS Polska”, Kamila Krajewska – Korusiewicz, Thales DIS Polska, sala 306, budynek WIMiO (nr 40 na mapie Kampusu PG)

Kamila Krajewska-Korusiewicz, Talent Acquisition Expert, Thales DIS Polska Sp. z o.o.

Absolwentka psychologii SWPS specjalizacji psychologia organizacji i zarządzania. Posiada 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych oraz wiedzę i doświadczenie z zakresu komunikacji wewnętrznej, dbania o wizerunek pracodawcy (employer branding), wdrażania nowych pracowników w struktury firmy (onboarding) oraz zarządzania szkoleniami. Skończyła również studia podyplomowe z zakresu coachingu i doradztwa zawodowego. „Praca w HR to nie tylko mój zawód, ale przede wszystkim wielka pasja. Pasja do ludzi i współpracy z nimi na wielu różnych obszarach”.

Podczas wydarzenia będzie również możliwość spotkania się z:

 • doradcami EURES (pracownicy Wydziału Rozwoju i Promocji Zatrudnienia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku), którzy poinformują jak znaleźć pewną i bezpieczną ofertę pracy – sieć EURES oraz przekażą praktyczne wskazówki jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę (stoisko na V piętrze).
 • Aleksandrą Szewczyk  i Agatą Lewandowską, doradczyniami  Biura Karier i Absolwentów, w zakresie poradnictwa zawodowego oraz doradztwa biznesowego (stoisko na parterze).

Na uczestników wydarzenia czekają ciekawe atrakcje oraz konkursy z nagrodami!

47 wyświetleń