Wykład otwarty z fizyki dla uczniów trójmiejskich liceów | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-28

Wykład otwarty z fizyki dla uczniów trójmiejskich liceów

audytorium pełne słuchaczy

W dn. 24.11. br. Wydział FTiMS odwiedzili uczniowie z  trzech szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego: z IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

Liczna, niemal dwustuosobowa widownia, wzięła w tym dniu udział w dwóch wykładach otwartych prowadzonych przez prof. Beatę Bochentyn z Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej FTiMS. Uczniowie wysłuchali najpierw wystąpienia pt. Dynamika ruchu obrotowego bryły sztywnej, czyli jak nie przewracać się na rowerze, a następnie wzięli udział w wykładzie pn. Drgania i fale wokół nas. Oba wykłady wsparte zostały licznymi pokazami praktycznymi ilustrującymi omawiane zagadnienia.

Spotkanie z uczniami zrealizowane zostało w ramach cyklu wykładów otwartych prowadzonych przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Pełną ofertę wykładów oferowanych dla uczniów szkół średnich znaleźć można na specjalnie dedykowanej stronie internetowej

155 wyświetleń