Erasmus Days na WFTiMS - godzina dziekańska | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-15

Erasmus Days na WFTiMS - godzina dziekańska

dziewczyna z żółtym plecakiem
Na naszym Wydziale spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 listopada / g. 11:00-12:00 / w holu w budynku Centrum Nanotechnologii A. Dziekan WFTiMS wyznaczył godzinę dziekańską na czas naszego spotkania, dlatego zachęcamy do licznego w nim uczestnictwa!

Zapraszamy pracowników, doktorantów oraz studentów do udziału w tegorocznej edycji Erasmus Days, która odbędzie się w dniach 27 listopada – 2 grudnia. W programie wydarzenia spotkania informacyjne, konkurs kulinarny oraz… nietypowe Andrzejki.

Jak co roku Dział Współpracy Międzynarodowej wspólnie z koordynatorami wydziałowymi programu Erasmus+ oraz studentami z Erasmus Student Network zaprasza do udziału w Erasmus Days – cyklu spotkań, którego celem jest zachęcanie pracowników, doktorantów i studentów do skorzystania z programu Erasmus+. Jeżeli nie byłeś jeszcze na Erasmusie koniecznie weź udział w wydarzeniu!


🌎 DLA PRACOWNIKÓW

W poniedziałek, 27 listopada w Sali 300 w Gmachu Głównym odbędą się spotkania informacyjne dla pracowników. W godzinach 10:00-11:00 do udziału zapraszamy pracowników administracyjnych i technicznych, a od godziny 11:30 do 12:30 nauczycieli akademickich.

W trakcie obu spotkań będzie można dowiedzieć się, jak wygląda procedura wyjazdu na Erasmusa (to ważne, bo nastąpiły pewne zmiany), dokąd i na jak długo można wyjechać czy na jakie dofinansowanie do wyjazdu można liczyć. Swoimi doświadczeniami z wyjazdów na szkolenia czy wykłady podzielą się pracownicy, którzy wyjazd Erasmusowy mają już za sobą.

- W tym roku na wydarzenie zapraszamy w szczególności te osoby, które jak dotąd nie miały okazji skorzystać z programu Erasmus+. Bardzo nam zależy, aby pracownicy ze wszystkich wydziałów i jednostek mogli wyjechać na szkolenie czy w celu przeprowadzenia zajęć dydaktycznych z dofinansowaniem programu. Na zachętę dodam, że w tym roku dla pracowników, którzy wezmą udział w spotkaniach informacyjnych, zaplanowaliśmy zabawę z nagrodami – mówi Maria Doerffer, Koordynator uczelniany programu Erasmus+.

W związku z przystąpieniem Politechniki Gdańskiej do ENHANCE Alliance – sojuszu europejskich uczelni technicznych i rozpoczęciem projektu ENHANCE+ (więcej informacji o tym można znaleźć tutaj), na spotkaniu będzie też mowa o wyjazdach na szkolenia czy job shadowing do uczelni partnerskich ENHANCE (dofinansowanych również z programu Erasmus+).


🌎 DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW

Erasmus Days w wydaniu dla studentów i doktorantów zapowiada się wyjątkowo intensywnie – sprawdź rozkłady jazdy!
 

Punkt informacyjny

 • poniedziałek, 27 listopada
 • od 10:00 do 14:00
 • hol przed Biblioteką w Gmachu Głównym
 • Pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej i studenci z Erasmus Student Network odpowiedzą na pytania studentów dotyczące zagranicznych studiów i praktyk w ramach programu Erasmus+. A przy okazji będzie można napić się pysznej, zimowej herbaty.
   

Spotkania informacyjne na wydziałach

Studenci będą mieli okazję spotkać się ze swoimi koordynatorami wydziałowymi programu Erasmus+ i zapytać, jak dokładnie na ich wydziałach wygląda procedura związana z wyjazdem na zagraniczne studia i praktyki. O swoich doświadczeniach opowiedzą też sami studenci, którzy wrócili z Erasmusa.


Wywróż sobie wyjazd na Erasmusa, czyli świętujemy Andrzejki

 • środa, 29 listopada
 • od 12:00 do 14:00
 • hol przed Biblioteką w Gmachu Głównym
 • Na wydarzenie zapraszamy wszystkich – studentów zagranicznych, którzy będą mogli poznać jeden z polskich zwyczajów, jakim jest świętowanie Andrzejek oraz studentów i pracowników z Polski, którzy będą mogli… wywróżyć sobie dokąd w przyszłym roku pojadą na Erasmusa.
   

Konkurs kulinarny dla studentów

 • sobota, 2 grudnia
 • od 16:00 do 18:00
 • dom studencki nr 3 (ul. Do Studzienki)
 • uwaga - wejście tylko na podstawie wejściówek, które będą do odebrania w środę, 29 listopada w Gmachu Głównym w trakcie świętowania Andrzejek
 • sześć par studentów zmierzy się w konkursie kulinarnym. Do wygrania – kolacja dla zwycięskiej pary studentów w jednej z gdańskich restauracji! Chcesz wziąć udział w konkursie? Śledź Facebooka ESN Gdańsk  i Instagram @esn_gdansk – szczegóły wkrótce.

Już dziś możesz poczytać o tym, jak wygląda procedura wyjazdu na Erasmusa dla studentów i dla pracowników

129 wyświetleń