Sukces naszych studentów podczas Pierwszego Hackathonu FarU | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-29

Sukces naszych studentów podczas Pierwszego Hackathonu FarU

członkowie zespołu trzymający nagrodę
W odbywającym się w dniach 17-19 listopada Pierwszym Hackathonie FarU, studenci WFTiMS: Szymon Bierzanowski i Krzysztof Pietruczuk oraz Wojciech Rusinek (UG) zajęli trzecie miejsce spośród 15 występujących zespołów. Na Hachatonie uczelni FarU zaprezentowali oni projekt swojego pomysłu „DepressionControlApp”.

Jest to aplikacja, dzięki której poprzez ciągłą analizę danych, zarówno biologicznych jak i kwestionariuszowych oraz dzięki obecności tzw. wirtualnego przyjaciela, pacjent będzie mógł się poczuć w pełni zaopiekowany i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Lekarz dzięki otrzymywanym raportom będzie miał wgląd w rzeczywisty przebieg choroby pacjenta i będzie mógł dokonać pełnej personalizacji leczenia, co skróci długi proces powrotu do zdrowia. Aplikacja bazuje na dobrze każdemu znanych urządzeniach, czyli laptop/komputer, smartphone oraz smartwatch. Dodatkowo, jeżeli stan pacjenta oceniany przez algorytmy będzie tego wymagał, system posiada przycisk SOS przekierowujący albo do lekarza prowadzącego albo do centrum pomocy.

(Krzysztof Pietruczuk i Szymon Bierzanowski są studentami studiów II stopnia Inżynierii Biomedycznej, specjalności Fizyka Medyczna 1rok.)

DepressionProblem (pdf, 163.28kB) DepressionControlApp (pdf, 339.84kB)
83 wyświetleń