Data dodania: 2023-10-17
Statuetki eduSHARE dla naszych nauczycieli akademickich
Podczas pierwszego w historii Politechniki Gdańskiej Święta Dydaktyki, które odbyło się w Dniu Edukacji Narodowej, zostały ogłoszone wyniki 1. edycji eduSHARE.
Warto zauważyć, że kandydatów do tej wyjątkowej nagrody zgłaszali studenci, wskazując swoich mentorów, nauczycieli, których uważają za autorytet, i tych, którzy ich inspirują i motywują do zdobywania wiedzy i umiejętności.
Kapituła programu eduSHARE, większość której również stanowią studenci, postanowiła, że w gronie laureatów znaleźli się:
dr inż. Marek Augustyniak
„Jest bardzo kreatywny w metodach nauczania, od pracy w grupach, przez filmy do klocków LEGO. Jest otwarty na dyskusję i opinie innych. Nie boi się stawiać intrygujących tez, by wywołać ciekawą i rozwijającą wymianę zdań z uczestnikami zajęć.”
#inspirujący #kreatywny #nieszablonowy #zaangażowany #mentor
prof. Andrew Felt
„Zawsze cieszy się z zadawanych pytań i podkreśla, jak jest to dla niego ważne. Stara się budować więź z grupą, przykłada wagę do zapamiętywania naszych imion, chociaż nie posługuje się językiem polskim. Dzięki jasnemu tłumaczeniu, z każdych zajęć wychodzi się z nowym pomysłem lub koncepcją zastosowania.”
#dbający #otwarty #przyjacielski #przyjazny #uważny
mgr inż. Tomasz Gzella
„Zawsze służy pomocą i stara się uczyć nawet najmniej pojętnych studentów. Dopytuje, co jest niezrozumiałe. Przyjacielski i wyrozumiały, ale i wymagający. Zajęcia są nastawione na interakcje ze studentami. Nie ocenia, dzięki czemu atmosfera na zajęciach jest przyjacielska i otwarta. Daje rady, jak można lepiej się uczyć.”
#mentor #dbający #tolerancyjny #zaangażowany #inspirujący
prof. dr hab. inż. Tomasz Klimczuk
„Najlepiej słucha się ludzi z pasją! Każda chwila z nauką, na sali wykładowej czy w laboratorium, przynosi mu radość. Dzięki indywidualnemu podejściu do studenta, praca w laboratorium jest przygodą i drogą. Mamy swobodę w proponowaniu rozwiązań, dostając kredyt zaufania i wiarę w nasze pomysły. Ten kredyt jest dodatkową motywacją, aby nie zawieść i stanąć na wysokości zadania.”
#autorytet #mentor #charyzmatyczny #inspirujący #przyjacielski
dr Brygida Mielewska, prof. uczelni
„Przedmiot jest wymagający, ale prowadząca rozumie jego sens na naszym kierunku. Jest zainteresowana odbiorem przez nas treści. Nagrane wykłady pozwalają na ich oglądanie w dowolnym momencie. Quizy z każdego tematu pomagają w nauce. Dodatkowym plusem są materiały w wersji dwujęzycznej. Stawiamy też domki dla pszczół – za każdą osobę, która uzyska wymagane wyniki.”
#charyzmatyczna #entuzjastka #doskonaląca się #motywująca #przyjazna
dr hab. inż. Jacek Ryl, prof. uczelni
„Jest niezwykłą osobą pod wieloma względami. Realizuje bardzo wiele projektów, a i tak zawsze znajdzie czas, aby pomóc studentom. Motywuje studentów do podejmowania fascynujących tematów. Sama jego wiedza motywuje, aby choć trochę mu dorównać. Opowiada z czystym zamiłowaniem.”
#mentor #dbający #entuzjasta #inspirujący #pomysłowy
Cytaty z wypowiedzi studenckich oraz hasztagi zaprezentowane poniżej nazwisk laureatów, pochodzą z prezentacji wyświetlanej podczas Gali, w momencie wręczania nagrody każdemu z nich.
Podczas Gali wręczono także inne nagrody i wyróżnienia.
- Za 3 edycje Konkursów Innowacji Dydaktycznych. Wśród nagrodzonych projektów są Kurs BEEofizyka, czyli polsko-angielska gamifikacja uratuje świat! (dr Brygida Mielewska, prof. uczelni) oraz Koncepcja innowacyjnego laboratorium z komputerowo sterowanymi ćwiczeniami z fizyki. (dr inż. Małgorzata Franz, dr Brygida Mielewska, prof. uczelni).
- Wyróżnienie dla koordynatorów nauczania zdalnego otrzymały dr Brygida Mielewska, prof. uczelni i dr Agnieszka Bartłomiejczyk, prof. uczelni.
- Wyróżnienie dla osób, które brały udział w największej liczbie szkoleń z cyklu Dydaktyczne Piątki otrzymały dr Agnieszka Bartłomiejczyk, prof. uczelni, dr Joanna Cyman i mgr inż. Katarzyna Tessmer.
- Wyróżnienie dla osób, które brały udział w największej liczbie szkoleń w ujęciu ogólnym otrzymała m.in. mgr inż. Katarzyna Tessmer.
- W projekt Łatfizna wyróżnienie dla osób zaangażowanych jako Asystenci studenta otrzymali mgr inż. Natalia Tańska, mgr inż. Katarzyna Wiciak-Pawłowska i mgr inż. Michał Piłat, zaś dr Brygida Mielewska, prof. uczelni została wyróżniona jako Konsultant.
Relację z uroczystości można znaleźć na stronie głównej PG oraz na facebook’owym profilu Centrum Nowoczesnej Edukacji.
-
2024-11-21
Tegoroczny "Nabój fizyczny" za nami