5 naukowców z WFTiMS w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022 | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-26

5 naukowców z WFTiMS w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022

otwarta księga
5 naukowców z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej znalazło się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022, uwzględniającym badaczy, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów na świecie.

Zestawienie World’s TOP 2% Scientists powstaje w oparciu o dorobek naukowy badaczy, a kryteriami oceny są m.in. liczba cytowań, indeks Hirscha, czy pozycja i rola danego badacza na liście autorów publikacji [więcej o metodologii]. Ranking składa się z dwóch list: pierwsza ocenia dorobek naukowy uwzględniający całą karierę naukowca, druga dotyczy ostatniego roku kalendarzowego. Ranking opracował Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.

W zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022 uwzględniającym dane za całą karierę, znalazło się 3 naukowców z naszego Wydziału:

prof. dr hab. inż. Tadeusz Jankowski,

prof. dr hab. Jan Kalinowski,

prof. dr hab. inż. Czesław Szmytkowski,

zaś w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022 uwzględniającym dane za ostatni rok widnieją nazwiska:

prof. dr. hab. inż. Tomasza Klimczuka

dr. hab. inż. Jacka Ryla, prof. uczelni.

Pełne zestawienie dostępne jest na stronie wydawnictwa Elsevier.