Interaktywna wystawa optyczna | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-09-20

Interaktywna wystawa optyczna

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania: Czy to możliwe, aby hologram był iluzją trójwymiarowego obrazu, złudzeniem, któremu ulega mózg? Jak  działa ekran LCD, czy zwykłe na pozór okulary polaryzacyjne kierowcy?

Przyjdź na Politechnikę Gdańską do Centrum Nanotechnologii A (CNA) obejrzeć interaktywne wystawy „Barwy” i „Gdzie wzrok nie sięga”, zorganizowane z okazji 48 Zjazdu Fizyków Polskich. Ponad 30 stanowisk edukacyjnych przybliży Ci fascynujące zagadnienia z dziedziny optyki. O atrakcyjności wystawy decyduje wyjątkowe połączenie elementów widowiskowości, interaktywności eksponatów, możliwości twórczej pracy z wykorzystaniem różnorodnych, często niekonwencjonalnych przyborów i technik.

Wystawa jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form prezentacji treści naukowych.

Wystawa dostępna będzie w CNA do 27 września 2023

Zapraszamy wszystkich, głównie dzieci i młodzież.

Wejścia dla grup zorganizowanych: od poniedziałku do piątku

Godziny rozpoczęcia zwiedzania: 9:00, 11:00, 13:00, 15:00

Konieczna wcześniejsza rezerwacja: wystawaoptyka-rezerwacja.wftims@pg.edu.pl

Rezerwacja ważna po uzyskaniu informacji zwrotnej.

Miejsce: Politechnika Gdańska,  Centrum Nanotechnologii A, Budynek nr 4 – https://campus.pg.edu.pl/