Nagrody Santander dla naszych studentek i doktoranta | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-15

Nagrody Santander dla naszych studentek i doktoranta

laureaci nagrody
 3 studentki i 1 doktorant z naszego Wydziału zostało nagrodzonych w konkursie finansowanym przez Santander Bank Polska w roku akademickim 2022/2023. Nagroda przyznawana jest nie tylko za dobre wyniki w nauce i publikacje naukowe, ale także za działalność pozanaukową: sportową, artystyczną czy charytatywną.

Po raz czwarty Santander we współpracy z Politechniką Gdańską nagrodził wyróżniających się naukowo studentów i doktorantów, którzy poza sferą nauki mają również dokonania na polu sportowym, artystycznym czy społecznym. Przyznano 30 nagród w wysokości 2 tys. złotych.

– Gorąco gratuluję wszystkim, którzy otrzymali tę nagrodę – mówiła prof. Barbara Wikieł, prorektor ds. studenckim i przewodnicząca kapituły konkursowej ­– Z przyjemnością poznawaliśmy Wasze zaangażowanie, analizując sylwetki kandydatów i jesteśmy dumni, że mamy właśnie takich studentów i doktorantów na Politechnice Gdańskiej. Dostać się do tej 30-tki wcale nie było łatwo. W I etapie konkursu było 350 kandydatów, w II etapie 240 osób. Tym bardziej gratuluję wszystkim,  którzy znaleźli się wśród nagrodzonych.

–W tegorocznym konkursie zostali wyróżnieni doktoranci, a z uwagi na charakter  tej nagrody, premiujące aktywności pozanaukowe, cieszę się, że mimo dużej ilości pracy naukowej i obowiązków znajdują oni czas na realizację swoich pasji – mówił prof. Sławomir Milewski, prorektor ds. nauki, wiceprzewodniczący kapituły konkursowej.

– Politechnika Gdańska przyciąga talenty i Państwo są doskonałym przykładem – podkreślała Mariola Piskorska, przedstawiciel Santander Bank Polska – To już czwarta edycja tego konkursu, gdzie łącznie nagrodziliśmy 85 studentów i doktorantów. Tylko w tym roku przydzieliliśmy także 225 stypendiów szkoleniowych dla społeczności Politechniki Gdańskiej. Dziękuję Wam za aktywne korzystanie z tych możliwości. I tak jak moi przedmówcy, muszę dodać, że  byłam pod wrażeniem Państwa osiągnięć. Mieliśmy ogromną trudność wybrać 30-tkę z grona tak utalentowanych ludzi.

Nagrodzeni w konkursie

Doktoranci:

• Helena Anacka - dyscyplina: ekonomia i finanse
  • Emilia Bączkowska – dyscyplina: inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka
  • Artur Gańcza – dyscyplina: automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne
  • Damian Koszelow – dyscyplina: inżynieria materiałowa
  • Mahmoud Miari – dyscyplina: inżynieria lądowa, geodezja i transport