Konkurs na stanowisko Stypendysta/Student/Doktorant w projekcie badawczym NCN (OPUS 21) | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-07

Narodowe Centrum Nauki – logotyp
Ogłaszamy konkurs na stanowisko Stypendysta/Student/Doktorant w projekcie badawczym pt. "Metody topologiczne i numeryczne w układach dynamicznych", którego kierownikiem jest dr hab. Paweł Pilarczyk, prof. uczelni z Instytutu Matematyki Stosowanej.

Nazwa jednostki: Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, Politechnika Gdańska

Nazwa stanowiska: Stypendysta/Student/Doktorant

Wymagania:

– status studenta II stopnia lub doktoranta w dyscyplinie matematyka

– udokumentowana bardzo dobra znajomość analizy matematycznej oraz metod numerycznych

– dobra znajomość topologii algebraicznej oraz metod topologicznej analizy danych

– potwierdzone umiejętności programistyczne i informatyczne, m.in. znajomość C++ i Pythona

– umiejętność rozumienia oraz prawidłowego formułowania zaawansowanych treści matematycznych w mowie i na piśmie, w tym dotyczących ścisłych metod numerycznych (m.in. arytmetyka przedziałowa)

– chęć prowadzenia zaawansowanych badań naukowych z matematyki i zastosowań

– gotowość do udziału w konferencjach, seminariach naukowych, szkoleniach i warsztatach, również za granicą

– bardzo dobra znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego

– motywacja do prowadzenia pracy badawczej, kreatywność i niezależność w rozwiązywaniu problemów

– chęć i możliwość poświęcenia znaczącej ilości czasu na pracę naukową i działania z nią związane w czasie pobierania stypendium (minimum 20 godzin tygodniowo)

Opis zadań:

– prowadzenie badań naukowych w obszarze układów dynamicznych, metod numerycznych i metod topologicznych w zakresie zgodnym z tematyką projektu „Metody topologiczne i numeryczne w układach dynamicznych” (2021/41/B/ST1/00405, konkurs NCN OPUS 21)

– udział w dyskusjach i spotkaniach zespołu badawczego oraz konsultacjach z ekspertami zewnętrznymi i współpracownikami

– prowadzenie zadań obliczeniowych i programistycznych w zakresie uzgodnionym z kierownikiem projektu

– współpraca przy upowszechnianiu wyników projektu poprzez aktywny udział w konferencjach i wygłaszanie referatów na seminariach

– aktywne zaangażowanie w przygotowywanie publikacji naukowych

Typ konkursu NCN: OPUS – ST

Termin składania ofert: 16 czerwca 2023 r., godz. 12:00

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

– stypendium naukowe w miesięcznej wysokości 3 000 zł brutto przyznane na okres 12 miesięcy począwszy od 1 lipca 2023 roku z możliwością przedłużenia

– możliwość finansowania krótkich wyjazdów naukowych lub szkoleniowych oraz uczestnictwa w konferencjach w zakresie uzgodnionym z kierownikiem projektu

Dodatkowe informacje:

Wymagane dokumenty:

– podanie i list motywacyjny

– życiorys naukowy uwzględniający przebieg edukacji, dorobek naukowy (w tym publikacje), osiągnięcia wynikające z prowadzenia badań, stypendia, nagrody oraz doświadczenie badawcze zdobyte w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych, referaty wygłoszone na konferencjach i na seminariach

– zgoda na przetwarzanie danych osobowych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przechowywanie moich danych osobowych na potrzeby realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 28.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – Dz. U. Nr 133 poz. 833)”

– potwierdzenie statusu studenta lub doktoranta

– karta przebiegu studiów lub suplement do dyplomu z ocenami

– imiona, nazwiska i adresy e-mailowe osób, które można poprosić o rekomendacje (np. doświadczonego współpracownika naukowego lub promotora pracy magisterskiej)

Dokumenty należy przesyłać w formie elektronicznej (pliki PDF) na adres: pawel.pilarczyk@pg.edu.pl (temat wiadomości: Stypendium OPUS 21).

Ocena aplikacji kandydatów zostanie przeprowadzona przez komisję konkursową zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów naukowych w projektach NCN. Wybrani kandydaci mogą być poproszeni o udział w rozmowie z członkami komisji konkursowej w celu oceny kompetencji do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym. Komisja zastrzega sobie prawo do nieprzyznania stypendium.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 23 czerwca 2023 r.