Program stypendialny dla studentów rozpoczynających studia stacjonarne II stopnia | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-03

logo programu
Program oferuje stypendia dla szczególnie uzdolnionych, na podstawie osiągnięć uzyskanych na poprzednim etapie edukacyjnym, studentów rozpoczynających studia stacjonarne I lub II stopnia na Politechnice Gdańskiej.
Budżet i warunki realizacji projektu

Stypendium w programie ACTINIUM wynosi 1 000 PLN miesięcznie i przyznawane jest na okres 10 miesięcy.

Wnioski o przyznanie stypendium mogą być składane przez studentów pierwszego roku przyjętych na studia stacjonarne II stopnia, którzy osiągnęli wysokie wyniki w postępowaniu kwalifikacyjnym oraz wykazali się szczególną aktywnością i wybitnymi dokonaniami w okresie dotychczasowego kształcenia.

Do kogo skierowany?

Środki w ramach Programu przyznawane są w trybie konkursowym. Konkurs skierowany jest do studentów studiów II stopnia przyjętych na pierwszy rok studiów na Politechnice Gdańskiej od semestru letniego roku akademickiego 2022/2023.

Jak aplikować?
  • Nabór wniosków trwa od 1 marca 2023 roku do 31 marca 2023 roku do godziny 23:59.
  • Wnioski wraz z dokumentacją należy składać drogą elektroniczną pod adres actinium@pg.edu.pl do Działu Spraw Studenckich.
  • Wnioski powinny być wysłane z konta studenckiego (@student.pg.edu.pl).
  • Wnioski wraz z dokumentacją powinny być wysłane, w ramach możliwości, w jednym spójnym Pliku w formacie .pdf.
  • Wszystkie osiągnięcia muszą być potwierdzone.
  • W przypadku studentów, którzy studia I stopnia ukończyli na Politechnice Gdańskiej nie ma konieczności dokumentowania oceny z pracy dyplomowej, oceny z egzaminu dyplomowego oraz średniej ważonej ocen.
  • Wśród osiągnięć nie należy wymieniać obowiązkowych praktyk studenckich, które zostały odbyte zgodnie z programem studiów.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie Uczelni Badawczej.