Delegacja z National Taipei University of Technology (Taipei Tech) na Politechnice Gdańskiej i Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-08

Delegacja z National Taipei University of Technology (Taipei Tech) na Politechnice Gdańskiej i Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

delegacja zwiedza laboratorium w CNA
Drugiego marca br. Politechnika Gdańska miała zaszczyt gościć w swych murach delegację z National Taipei University of Technology (Taipei Tech) – jednej z wiodących uczelni technicznych oświatowej renomie.

Tajwańską uczelnię reprezentowali Rektor - Prof. Sea-Fue Wang, Prorektor - Distinguished Prof. Thomas Chung-Kuang Yang, Dziekan Biura Badań i Rozwoju  - Distinguished Prof. Ho-Chiao Chuang, Ph.D. (ME) oraz Dziekan Biura Spraw Międzynarodowych Prof. - Tun-Wen Pai.  Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, z którym naukowcy z Taipei Tech współpracują już od wielu lat. Badania prowadzone przez naukowców z Taipei Tech i z zespołu Prof. Piotra Jasińskiego z Katedry Inżynierii Biomedycznej WETI, do których dołączyli ostatnio pracownicy WFTiMS – dr hab. inż. Jakub Karczewski oraz dr hab. inż. Beata Bochentyn, zaowocowały podpisaniem międzyuczelnianej umowy o współpracy, dotyczącej zarówno sfery naukowej jak i dydaktycznej.

W spotkaniu uczelnianym Wydział reprezentowali dr inż. Justyna Szostak, przewodnicząca Rektorskiej komisji ds. umiędzynarodowienia, współpracujący z National Central University, Taiwan dr inż. Tadeusz Miruszewski oraz dr inż. Damian Głowienka, który w Taipei Tech spędził roczny staż podoktorski.

Wizyta zakończyła się na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, na którym gości podjęli Dziekan, Prof. Józef. E. Sienkiewicz, Prodziekan ds. Organizacji Prof. Barbara Kościelska, Z-ca Dyrektora INiIM  Prof. Agnieszka Witkowska, prof. Beata Bochentyn, prof. Jakub Karczewski, dr inż. Damian Głowienka oraz dr inż. Tadeusz Miruszewski. Podczas spotkania przedstawiciele Taipei Tech zapoznali się z badaniami naukowymi prowadzonymi na Wydziale, z naszą ofertą dydaktyczną i laboratoriami Centrum Nanotechnologii.

Więcej zdjęć ze spotkania znaleźć można w fotogalerii.

79 wyświetleń