Seminarium Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-01-27

Seminarium Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

wnętrze laboratorium
3 lutego (piątek) o godz. 12:00 w sali 121 GG dr inż. Jacek Lebiedź, prof.uczelni  Katedra Inteligentnych Systemów Interaktywnych, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG wygłosi wykład pt. "LZWP - rzeczywistość wirtualna bez urządzeń na głowie".
Abstrakt:
Celem seminarium jest przedstawienie możliwości Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej (LZWP) znajdującego się na Wydziale
Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG oraz zachęcenie nauczycieli akademickich do korzystania z jego potencjału zarówno w swoich badaniach
naukowych, jak i w prowadzonej przez siebie dydaktyce. Podstawową ofertą LZWP jest wysokozanurzeniowa rzeczywistość wirtualna niedostępna w
popularnych dziś zestawach nagłownych, charakteryzująca się dodatkowo większym komfortem użytkowania. Przewaga ta wynika przede wszystkim z rezygnacji z zakładania na głowę pół kilograma sprzętu optoelektronicznego na korzyść lekkich okularów stereoskopowych znanych z kina 3D, zastosowanych do pomieszczeń wypełnionych dookolną projekcją trójwymiarową (ang. CAVE Automatic Virtual Environment). Specjalizowane kontrolery, takie jak sferyczny symulator chodu, sprawiają dodatkowo, że interakcja użytkownika z światem wirtualnym jest bardzo naturalna.

Serdecznie zapraszamy!