"Naukowiec do końca życia musi pozostać dzieckiem" | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-01-19

"Naukowiec do końca życia musi pozostać dzieckiem"

dzieci przy stole z doświadczeniami fizycznymi
19 grudnia 2022 roku studenci Koła Nauki o Materiałach, wspomagani przez dr hab. inż. Aleksandrę Mielewczyk-Gryń, prof. uczelni oraz dr. inż. Sebastiana Wachowskiego, odwiedzili Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Przywidzkiej z pokazami z fizyki i inżynierii materiałowej.

„Celem spotkania było pokazanie, że nauki ścisłe i techniczne to nie są nudne formułki i trudne równania, ale przede wszystkim ciekawe eksperymenty i świetna zabawa. Chcieliśmy pokazać dzieciom, że nauka jest przede wszystkim wynikiem ciekawości i chęcią odkrywania, dlatego jeśli ktoś pozostaje naukowcem to do końca życia musi pozostać też dzieckiem :)” mówi dr Wachowski.