Studenci WFTiMS wyróżnieni w konkursie o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-19

Studenci WFTiMS wyróżnieni w konkursie o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego

nagrodzeni studenci
fot. Marcin Hoppe
Aleksander Obuchowski i Bartosz Rydziński otrzymali wyróżnienie w Konkursie im. prof. Romualda Szczęsnego na najlepszą pracę dyplomową przygotowaną na Politechnice Gdańskiej.

Wyróżnienie przyznano im za pracę inżynierską pt. "Analysis of X-ray scans with reports and complete blood count (CBC) tests and their applications in COVID-19 machine diagnosis based on artificial neural network," skupiającą się na rozwoju algorytmów sztucznej inteligencji do analizy zdjęć rentgenowskich i związanych z nimi opisów radiologicznych oraz badań krwi. Praca pokazuje kompletny schemat pracy z danymi medycznymi od momentu pozyskania ich od placówki medycznej poprzez analizę i wykorzystanie do treningu modeli uczenia maszynowego do stworzenia gotowej aplikacji użytkownika. Opracowane w pracy algorytmy są multimodalne -  wykorzystują zarówno tekst jak i obraz i dane laboratoryjne. Docelowa algorytmy te mogą zostać wykorzystane w diagnostyce COVID-19 jak i innych chorób wirusowych.

Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystego posiedzenia Senatu PG inaugurującego nowy rok akademicki.