INSPIRATORIUM KARIERY | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-12

INSPIRATORIUM KARIERY

biurko
INSPIRATORIUM KARIERY to projekt aktywizacyjny dla niepełnosprawnych studentów i absolwentów, realizowany ze środków PFRON, którego celem jest zwiększenie zatrudnienia niepełnosprawnych absolwentów szkół wyższych.

Beneficjenci otrzymają pomoc polegającą na: określeniu Indywidualnej Ścieżki Kariery, wsparciu psychologicznym, szkoleniach zawodowych, stażach zawodowych, pozyskiwaniu ofert pracy pod konkretnego beneficjenta i wprowadzeniu go na rynek pracy. Projekt jest realizowany od grudnia 2019 roku do końca września 2023 roku.

Rekrutacja do projektu trwa w sposób ciągły, a uczestnikami projektu mogą zostać osoby, które spełnią poniższe warunki: są mieszkańcami województwa pomorskiego; posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne); są absolwentami szkoły wyższej lub realizują ostatni bądź przedostatni semestr nauki w szkole wyższej; w przypadku absolwentów – posiadają dyplom, świadectwo lub inny dokument potwierdzający uzyskanie tytułu zawodowego lub stopnia naukowego, wydany nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem przystąpienia do programu; są osobami pozostającymi bez zatrudnienia; nie są uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej lub Zakładu Aktywizacji Zawodowej; nie są objęte takimi samymi działaniami aktywizacyjnymi w ramach innych zadań lub projektów finansowanych ze środków PFRON realizowanych w tym samym czasie.

Biuro projektu:

Fundacja Aktywności Zawodowej

al. Grunwaldzka 103 pok. 4.01.e

tel: 736 858 551

plakat IK n-1 (png, 445.98kB)