Data dodania: 2022-03-21
Ogólnopolskie Dni Otwarte już 21-22 marca. Sprawdź atrakcje na WFTIMS!
Politechnika Gdańska zaprasza na Ogólnopolskie Dni Otwarte, które odbędą się 21 (spotkania stacjonarne) i 22 (online) marca. Podczas wydarzenia uczniowie wezmą udział w wycieczkach, wykładach, spotkaniach, pokazach laboratoryjnych, a także zagrają w grę terenową, przygotowaną przez Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej.
Przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej powstanie miasteczko, w którym uczniowie będą mieli okazję spotkać przedstawicieli każdego z ośmiu naszych wydziałów. Będą tu czekały na nich osoby, które powiedzą, jak się poruszać po atrakcjach, dzięki którym przyszli studenci Politechniki Gdańskiej poznają ofertę dydaktyczną uczelni i wiele więcej.
Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w Forum Organizacji i Kół Naukowych (FOKA), gdzie swoją działalność zaprezentują studenci pasjonaci różnych aktywności.
Wszelkie informacje znajdziecie na stronie internetowej poświęconej wydarzeniu, a poniżej przedstawiamy atrakcje przygotowane dla uczniów przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.
21 marca – Stacjonarne Dni Otwarte
Laboratorium - Materiały przyszłości
Studenckie Koło Nauki o Materiałach oraz naukowcy z WFTIMS przeprowadzą wraz z uczestnikami eskperymenty pokazujące podstawowe właściwości materiałów przyszłości, w tym lewitacja nadprzewodników w polu magnetycznych, materiały hydrofobowe i hydrofilowe, aerożele i wiele wiele innych
Gdzie i kiedy: hol Centrum Nanotechnologii A (budynek 4), 10:00-13:45
Zobacz gwiazdy! - Prezentacja profesjonalnego teleskopu Astrofizycznego Koła Naukowego PG
Uczestnicy zapoznają się z profesjonalnym teleskopem oraz układem elektrolizera w ramach projektu MOXIE. Członkowie Astrofizycznego Koła Naukowego opowiedzą o podstawach obsługi tego typu urządzeń, procesie kalibracji czy potencjale aplikacyjnym. W miarę możliwości pogodowych prowadzić będą także obserwacje teleskopowe transmitowane na żywo oraz prezentację zrobionych przez nich astrofotografii.
Pokazy fizyki doświadczalnej
Przedstawimy eksperymenty fizyczne, które oddziałują na wyobraźnię i emocje słuchaczy. Studenci fizyki technicznej zaprezentują układy doświadczalne demonstrujące w praktyce zasadę zachowania energii mechanicznej, zasadę zachowania momentu pędu, ruch falowy oraz rezonans akustyczny.
Gdzie i kiedy: Gmach Główny (budynek nr 1), hol przed Audytorium Maximum, 10:00–14:00
Strzelnica Laserowa
Studenckie Koło Nauki BioPHOTON zaprezentuje strzelnicę optyczną, która jest bezpieczniejszą alternatywą tradycyjnej strzelnicy. Każdy z zainteresowanych uczestników będzie mógł postrzelać z zaproponowanej repliki prawdziwej broni. Wejścia 2 osoby na raz – w trybie ciągłym.
Gdzie i kiedy: Gmach Główny (budynek nr 1), sala nr 23, 12:00–14:00
Co łączy stożek, parabolę i samochód? – laboratorium
Na wykładzie dowiecie się, jakie krzywe ukrywają się w stożku i w jaki sposób pomagają w manipulowaniu ludźmi. Sprawdzimy też, czy mają wpływ na bezpieczeństwo jazdy samochodem i na wynik bitwy. czas trwania: 30 min, maks. liczba uczestników: 30
Gdzie i kiedy: Gmach Główny (budynek nr 1), sala nr 252, od 11:00 (co godzinę)
Metoda Monte Carlo i liczba Pi – warsztat
Studenci II stopnia matematyki opowiedzą o symulacji metodą Monte Carlo. W formie interaktywnej zabawy wyznaczymy wspólnie liczbę Pi. Czas trwania: 45 min, Maks. liczba uczestników: 30 osób
Gdzie i kiedy: Gmach Główny (budynek nr 1), sala 121, od 10:00 (co godzinę)
Zaczarowany ołówek - Warsztat Druku 3D
W trakcie warsztatów uczestnicy sami zaprojektują przedmiot, który potem wydrukują na jednej z drukarek 3D w naszym laboratorium. Czas trwania warsztatu: 60 minut. Maks. liczba osób: 8
Gdzie i kiedy: Centrum Nanotechnologii A (budynek nr 4), laboratorium 0/24, I wejście 11:00, II wejście 12:30
Dozymetria 3D w radioterapii - laboratorium
Studenckie Koło Nauki BioPHOTON wraz z naukowcami z WFTiMS zaprezentują trzy nowoczesne laboratoria, w których prowadzone są badania nad udoskonaleniem trójwymiarowej dozymetrii żelowej (w szczególności na potrzeby radioterapii): pracownię syntezy dozymetrów żelowych, pracownię tomografii laserowej oraz pracownię badania rozpraszania światła lasera. czas trwania: 45 min, maks. liczba uczestników: 10
Gdzie i kiedy: Gmach Główny (budynek nr 1), sala nr 25-27, 10:00–12:00 (wejścia co godzinę)
Wycieczki po Wydziale FTIMS
Oferujemy dwie wycieczki: jedną po Gmachu Głównym (od 10:00) i jedną po Centrum Nanotechnologii A (od 10:30). Wycieczki startują co godzinę z miasteczka namiotowego PG.
22 marca – Wirtualne Dni Otwarte
Prezentacja Wydziału FTIMS na YouTube – 10.00 – 12:30
Zapraszamy na nasz stream na YouTube, gdzie pokażemy Wydział, zaprezentujemy nasze kierunki, koła naukowe, aktywności studenckie oraz możliwości studiowów międzynarodowych.
Link: https://youtu.be/fsV4BEMDDWE Aby zwiększyć dostępność prezentacji od godziny 16:00 udostępnione zostanie nagranie streamu pod tym samym linkiem.
Prezentacja anglojęzyczna Wydziału na YouTube - 12:35 – 13:30
Zapraszamy również na naszą prezentację Wydziału w języku angielskim, która jest kierowana dla osób zainteresowanych studiami w tym języku. Link: https://youtu.be/e0f00PGXMV8 Aby zwiększyć dostępność prezentacji od godziny 16:00 udostępnione zostanie nagranie streamu pod tym samym linkiem.
Wirtualna Wycieczka po Wydziale 12:35 – 13:30
Zapraszamy na wycieczkę wirtualną po Gmachu Głównym Politechniki oraz po Centrum Nanotechnologii A, która będzie transmitowana poprzez platformę MS Teams. Link: https://tinyurl.com/56fjp8dn
Wideoczaty ze studentami 11:00-13:00 oraz 16:00-18:00
Do Waszej dyspozycji uruchomiliśmy trzy wideoczaty, na których możecie zadać pytania bezpośrednio studentom i absolwentom naszych kierunków i dowiedzieć się jak wyglądają studia z pierwszego źródła informacji.
Wideoczat Matematyka
godz. 11-13 https://tinyurl.com/2p99x2d6
godz. 16-18 https://tinyurl.com/yhw8b4db
Wideoczat Fizyka Techniczna i Inżynieria Biomedyczna
godz. 11-13 https://tinyurl.com/5n777zw8
godz. 16-18 https://tinyurl.com/mpwzmcmj
Wideoczat Inżynieria Materiałowa i Nanotechnologia
godz. 11-13 https://tinyurl.com/2s3kbb2y
godz. 16-18 https://tinyurl.com/5bfc9r3p
Matura Rewind 13:30
Zapraszamy na krótką powtórkę do matury prowadzoną przez Panią dr Agnieszkę Bartłomiejczyk oraz studenta matematyki Dawida Ptacha! Link: https://tinyurl.com/4jtenjup
Więcej szczegółów na:
-
2024-11-22
INTERNATIONAL DAYS na PG
-
2024-11-21
Tegoroczny "Nabój fizyczny" za nami