Oferta dla II stopnia Fizyki Technicznej i Matematyki! WFTiMS dołączył do programu Google Cloud career readiness | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-02-09

Google Cloud
Niezmiernie miło nam poinformować, że dzięki nawiązanej współpracy z Google, studenci drugiego stopnia na kierunkach Fizyka Techniczna i Matematyka uzyskali możliwość zdobywania unikatowych umiejętności w zakresie rozwiązań chmurowych. Zajęcia w rzeczywistym środowisku chmurowym z wykorzystaniem Google Cloud Platform realizowane są na wybranych przedmiotach i przygotowują bezpośrednio do wyzwań napotykanych później w pracy zawodowej. Proponowane kursy pozwalają studentom na przygotowania do zdobycia rozpoznawalnego branżowego certyfikatu Associate Cloud Engineer (ACE).

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej ogłasza zatem dołączenie do programu Google Cloud Career Readiness. Program Google Cloud Career Readiness umożliwia studentom z kierunków technicznych, analitycznych oraz biznesowych IT na przygotowanie się do kariery w chmurze. Uczestnicy, realizując uznane w branży szkolenia, zdobywają odznaki umiejętności i certyfikaty budują głęboką wiedzę specjalistyczną w obszarze rozwiązań chmurowych.

Aby umożliwić studentom przygotowanie się do kariery w chmurze w dziedzinach biznesowych i technicznych związanych z infrastrukturą chmury, tworzeniem aplikacji, big data i uczeniem maszynowym, program Google Cloud career readiness oferuje następujące ścieżki:

• Ścieżka Associate Cloud Engineer: Ta ścieżka jest idealna dla studentów aspirujących do rozpoczęcia kariery w rolach inżynierskich i kierowniczych związanych z infrastrukturą chmury, rozwojem aplikacji cloud-native i inżynierią danych.
  • Ścieżka Data Analyst: Ta ścieżka jest idealna dla studentów pragnących kontynuować karierę w zakresie analityki danych, analityki biznesowej i zarządzania.