71 Olimpiada Fizyczna | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-01-17

71 Olimpiada Fizyczna

Centrum Nanotechnologii A

W dniu 16 stycznia 2022 roku w Centrum Nanotechnologii A Politechniki Gdańskiej, odbyła się część teoretyczna 2 etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej. Przy dużym udziale pracowników Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej, udało się zorganizować zawody z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego związanego z COVID-19. W tegorocznej edycji zmagań uczniów szkół średnich z okręgu gdańskiego, do 2 etapu olimpiady zakwalifikowały się 52 osoby. Uczniowie w ciągu 4 i pół godziny rozwiązywali 3 wymagające sporej wiedzy zadania teoretyczne. Kolejna część, polegająca na rozwiązaniu zadania doświadczalnego, odbędzie się 20 lutego 2022 roku, również na terenie Politechniki Gdańskiej. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych wyników i udziału w kolejnych etapach zawodów.