Spotkanie Międzynarodowej Rady Efektywności Naukowej (ISEB) na Politechnice Gdańskiej | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-12-10

Członkowie ISEB
Członkowie ISEB w Sali Senatu. Od lewej: Sławomir Smoleń, Marc Zolver, Francisco José Mora Más, Mika Hannula, Eugenijus Valatka (brakuje Roberto Zanino, który dołączył wieczorem 2 grudnia). Fot. Krzysztof Krzempek / Politechnika Gdańska
W dniach 2-3 grudnia Politechnika Gdańska gościła członków Międzynarodowej Rady Efektywności Naukowej (International Scientific Effectiveness Board – ISEB), powołanej na początku 2021 roku w ramach realizacji projektu IDUB.

Mika Hannula (Vice-Rector for Partnerships and Strategic Engagement, University of Turku, Finlandia), Francisco José Mora Más (Rector 2013–2021, Universitat Politècnica de València, Hiszpania), Sławomir Smoleń (professor, Hochschule Bremen, Niemcy), Eugenijus Valatka (Rector, Kaunas University of Technology, Litwa), Roberto Zanino (Vice-Rector for European Relations, Politecnico di Torino, Włochy), oraz Marc Zolver (Vice-President International Affairs, CentraleSupélec / Université Paris-Saclay, Francja) po raz pierwszy osobiście odwiedzili Politechnikę Gdańską. Wcześniej, 6 maja br., uczestniczyli w spotkaniu inauguracyjnym Rady z władzami Politechniki.

Członkowie ISEB zwiedzili kampus Politechniki i kilka laboratoriów (Centrum Nanotechnologii, Basen Modelowy, Laboratorium LINTE^2 i FutureLAB), odbyli rozmowy z wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami projektu IDUB, wysłuchali raportu samooceny z dotychczasowej realizacji projektu i przeprowadzili rozmowy z władzami uczelni. Na podstawie pisemnego raportu samooceny oraz wiedzy uzyskanej w trakcie wizyty Rada opracuje opinię i zalecenia dotyczące dalszej realizacji projektu.

Interesariuszy wewnętrznych reprezentowali: Justyna Jodłowska (przedstawicielka SSPG), dr inż. Justyna Szostak i dr inż. Michał Winiarski (reprezentanci nauczycieli akademickich) oraz Monika Czerepak (reprezentantka pracowników administracyjnych). Interesariusze zewnętrzni byli reprezentowani przez następujące osoby: Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezes Grupy NDI (przedstawicielka Rady Uczelni), dr Jerzy Świniański (przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej), Jan Mioduski, prezes Techno Service S.A. (przedstawiciel Politechnicznego Klubu Biznesu PKB+), dr Adam Mikołajczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (przedstawiciel władz lokalnych).