Nagroda dla Najlepszego Studenta PG wręczona studentce WFTiMS - Marcie Marszewskiej! | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-10-04

Nagroda dla Najlepszego Studenta PG wręczona studentce WFTiMS - Marcie Marszewskiej!

Marta Marszewska
Fot. Paulina Staniszewska
Podczas tegorocznej inauguracji roku akademickiego, nagroda dla Najlepszego Studenta Politechniki Gdańskiej została wręczona studentce Wydziału FTiMS - Marcie Marszewskiej!
Mgr inż. Marta Marszewska jest studentką studiów II stopnia na kierunku Matematyka, ukończyła także z wyróżnieniem studia na kierunku Inżynieria Biomedyczna specjalność Fizyka Medyczna na naszym Wydziale. Ponadto pracuje naukowo w grupie badawczej w Zakładzie Inżynierii Materiałowej Wielowymiarowych Detektorów Promieniowania Jonizującego w ramach projektu NAWA, pod kierunkiem prof. Marka Maryańskiego. Zajmuje się udoskonalaniem wielowymiarowej dozymetrii żelowej i badaniem  uszkodzeń biologicznych powstałych w wyniku narażenia na promieniowanie, celem lepszego planowania leczenia i weryfikacji radioterapii nowotworów. W ramach swojej aktywności badawczej współpracuje z placówkami naukowymi w Polsce i na świecie min. Środowiskowym Laboratorium Jonów Ciężkich Uniwersytetu Warszawskiego, Narodowym Centrum Badań Jądrowych oraz Helsinki University Hospital w Finlandii.
Marta jest autorką publikacji "BNCT jako obiecująca metoda walki z nowotworem" oraz współautorką rozdziału "Investigation of energy deposition and Its optical imaging in polymer gel dosimeters" w monografii "Information technology in biomedical engineering"(w trakcie wydania).
Wyniki swoich badań prezentuje na konferencjach naukowych, w tym roku zwyciężyła w konkursie na najlepszy poster pt. Analiza porównawcza fantomów polimerowo-żelowych symulujących środowisko tkankowe w radioterapii podczas VIII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Fizyki Medycznej FIZYKA DLA MEDYKA 2021.
W latach ubiegłych i obecnie sprawuje funkcję wiceprezesa międzywydziałowego Koła Naukowego BioPhoton (WETI i WFTiMS).
Byla wolontariuszką w wydarzeniach i piknikach naukowych promujących uczelnię, takich jak Ogólnopolski Wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej, Bałtycki Festiwal Nauki, Noc Muzeów na PG, aktywnie włącza się też w działania społeczne i akcje charytatywne.
Prywatnie pasjonuje się sportem, grami planszowymi i rękodziełem.
 
W tegorocznej edycji Konkursu o nagrodę Czerwonej Róży będzie reprezentować Politechnikę Gdańską.
 
Serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!
976 wyświetleń