Dzień Absolwenta 2026 – spotkajmy się 13 czerwca br. na Politechnice Gdańskiej

 

Już 13 czerwca 2026 roku kampus Politechniki Gdańskiej ponownie stanie się miejscem wyjątkowego spotkania pokoleń. Dzień Absolwenta to coroczne święto społeczności akademickiej, które łączy tradycję z nowoczesnością i daje okazję do powrotu w mury uczelni, spotkań z dawnymi znajomymi oraz poznania aktualnego oblicza Uczelni.

Centralnym punktem obchodów będzie uroczystość w Auli Gmachu Głównego, która rozpocznie się o godzinie 12:00. Tradycyjnie podczas spotkania uhonorowani zostaną absolwenci, którzy ukończyli studia na Politechnice Gdańskiej 50 lat temu. To wyjątkowy moment podkreślający ciągłość tradycji i więź między pokoleniami inżynierów.

W ramach tegorocznego Dnia Absolwenta na wydziałach odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące – od spotkań rocznikowych, przez wykłady i prezentacje, aż po zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów. To doskonała okazja, by zobaczyć, jak zmieniła się uczelnia i jak rozwija się dziś nauka oraz technologia.

 

 

W tym roku Dzień Absolwenta 13.06.2026, na WFTiMS, połączony będzie z rozdaniem dyplomów tegorocznym i zeszłorocznym absolwentom Wydziału. 

Całe wydarzenie będzie miało miejsce w  Audytorium Maximum, Gmach Główny

 

✨ szczegółowy program wydarzenia:

10:00 – 11:30 | Uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych

• wystąpienie Dziekana WFTiMS dr. hab. Pawła Możejko, prof. PG

• wręczenie listów gratulacyjnych Absolwentom studiów I i II stopnia

• wystąpienie przedstawiciela Absolwentów

• pamiątkowe zdjęcie przed Gmachem Głównym PG

 

od 11:30 | Dzień Absolwenta WFTiMS

• spotkanie Absolwentów różnych roczników

• rozmowy z Dziekanem i pracownikami Wydziału

• poczęstunek

• zwiedzanie wydziału dla chętnych

 

To okazja, by jeszcze raz przejść się znajomymi korytarzami, spotkać ludzi, którzy byli częścią tej drogi, i zobaczyć, jak wiele się zmieniło.

Czekamy na Was!

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Absolwentów do wspólnego świętowania i ponownego odkrycia atmosfery studenckich lat na Politechnice Gdańskiej!

Harmonogram wydarzeń centralnych

8:00 – 24:00 – Otwarcie parkingów PG dla Absolwentów

9:00 – 16:00 – Otwarcie namiotu informacyjnego i rejestracji
 Miejsce: przed Gmachem Głównym (rejestracja), informacja od strony Klubu Kwadratowa

10:00 – 12:00 (14:00)* – Wydziałowe spotkania z Absolwentami

  • zjazdy na wydziałach

  • spotkania z dziekanami

  • wykłady okolicznościowe

  • zwiedzanie laboratoriów

  • poczęstunek i punkty informacyjne

Miejsce: aule i laboratoria wydziałowe
 *nie dotyczy Absolwentów Jubilatów

10:00 – 16:00 – Otwarcie sklepu z gadżetami PG oraz restauracji na kampusie

12:00 – 14:00 – Spotkanie absolwentów jubilatów z Rektorem oraz wręczenie medali z okazji 50-lecia ukończenia studiów
 Miejsce: Aula w Gmachu Głównym

12:00 – 22:00 – Otwarcie Klubu Kwadratowa – przestrzeń spotkań absolwentów

13:30 – Otwarcie wystawy plakatów „75-lecie Studenckiej Kultury w Polsce”
 Miejsce: Budynek WETI B

14:00 – 16:00 – Spotkanie uczestników Forum Akademickich Stowarzyszeń Absolwentów FASA
 

15:00 – 16:00 – Spacery po kampusie i bibliotece z przewodnikiem

  • start przy bramie Gmachu Głównego (godz. 15:00 i 16:30)

  • wizyta w Bibliotece PG i prezentacja zbiorów zabytkowych

15:00 – 19:00 – Koncert „ABSOLWENCKA NUTA”
 Miejsce: Klub Kwadratowa

19:00 – 21:00 – VI. Koncert plenerowy "Tylko mnie poproś do tańca"
 Miejsce: plac przed Gmachem Głównym

 

Zgłoś grupę do udziału w zjeździe 13 czerwca 2026

 

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej - formularz

 

 

Zgłoś się indywidualnie do udziału w zjeździe 13 czerwca 2026