Naboj Physics, zawody które dostarczają energii | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-06

Naboj Physics, zawody które dostarczają energii

Uczniowie rozwiązujący zadania z fizyki
Międzynarodowy konkurs fizyczny organizowany przez Univerzita Komenského w Bratysławie i Univerzita Karlova w Pradze, odbył się 3 listopada. W tym roku po raz pierwszy zawody miały miejsce na Politechnice Gdańskiej. Wielki fizyczny poligon, który na WFTIMS odpaliła Pani Prorektor ds. studenckich dr Barbara Wikieł, prof. PG, o godzinie 11:30 równocześnie ruszył w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Hiszpanii.

Konkurs polegał  na zespołowej rywalizacji w szybkości rozwiązywania zadań z fizyki, a w zawodach wzięły udział 163 zespoły. W Polsce zawody odbyły się jedynie w Gdańsku, gościliśmy 12 drużyn z: Gdańska, Białegostoku, Gniezna, Torunia oraz Szczecina.

Wygrała drużyna z Węgier, ale nasi Białostocczanie również dzielnie walczyli i zajęli zasłużone 2. miejsce – przegrali tylko 1 punktem, a prowadzenie oddali w ostatnich minutach, a nawet sekundach konkursu.

Ostateczne wyniki w skali Polska – Gdańsk i międzynarodowej (cztery polskie drużyny w pierwszej jedenastce!) można zobaczyć na stronie:

https://physics.naboj.org/pl/pl/results/category/senior/ 

Wielkie gratulacje dla nich, ale również wszystkich uczestników za odwagę i "miłość" do fizyki.

Za organizację odpowiadał Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej przy współpracy z XX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku pod kierownictwem Pani Prodziekan dr Brygidy Mielewskiej, prof. PG oraz Pana Kamila Żmudzińskiego, z-cy dyrektora XX LO w Gdansku.

Zapraszamy do galerii zdjęć i widzimy się za rok!

https://ftims.pg.edu.pl/wydzial/o-wydziale/fotogaleria/2023-11-03-konkurs-fizyczny-naboj

166 wyświetleń