Upamiętnienie setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-12-02

Upamiętnienie setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema

Stanisław Lem
W dniu 13 września 2021 roku minęła setna rocznica urodzin Stanisława Lema. Sejm RP zdecydował o upamiętnieniu tej rocznicy ustanawiając rok 2021 Rokiem Lema.
Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego, włączając się w trwające obchody, zapraszają na otwarte wydarzenie „Fizyka Lema: wczoraj Fiction, dzisiaj Science”, które odbędzie się w dniu 9 grudnia 2021.

Czy literatura jest prorokiem dla nauki, jak będzie wyglądał świat w najbliższej i dalszej przyszłości, jakie są obawy i oczekiwania związane z rozwojem nauki?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą literaturoznawcy, pisarze,artyści i fizycy w ramach wykładów, wywiadu i dyskusji panelowej.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie:
Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej – transmisja online dostępna będzie na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego.

Przewodniczący Oddziału PTF w Katowicach
Paweł Zajdel