Uczelniany Turniej Scrabble | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Wydarzenia

Uczelniany Turniej Scrabble

19 April 2024 11:00 - 14:00

Tzw. Belgijka polega na tym, że wszyscy uczestnicy, posiadając na stojaku identyczny zestaw liter, starają się jednocześnie znaleźć najwyżej punktowany ruch. Po każdym ruchu sprawdza się, który z graczy wymyślił najdroższy ruch (wartość punktowa), a następnie układa się ten ruch na planszy. Gracze natomiast otrzymują tyle punktów, ile wart był wymyślony przez nich ruch. Na stojak dolosowuje się brakującą liczbę liter i ponawia procedurę wyboru ruchu. Gra kończy się, gdy wyczerpią się wszystkie litery z woreczka, lub gdy nikt nie potrafi wymyślić ruchu, który można wyłożyć na planszę. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która podczas całej gry zgromadziła najwięcej punktów.

formularz zgłoszeniowy

Przewidywana liczba uczestników turnieju: 40. W przypadku zgłoszenia się większej liczby osób, pierwszeństwo udziału w wydarzeniu będą mieli pracownicy oraz studenci Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG.

Uczestnicy będą grali w parach, w które dobiorą się sami. Turniej będzie składał się z trzech rund, z czego każda potrwa około godziny. Jedna runda będzie składała się z 10 ruchów. Po rozegraniu rundy będzie przewidziana krótka, około 10-minutowa przerwa.

Rozpoczęcie turnieju zostało zaplanowane na godzinę 11:00. Uczestników uprasza się o przybycie co najmniej 30 minut wcześniej przed planowaną godziną rozpoczęcia turnieju. Przed rozpoczęciem turnieju uczestnikom zostaną zaprezentowane i szczegółowo omówione zasady gry.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej i odbywać się będzie w ramach 40-lecia istnienia Wydziału.

Osoba do kontaktu: mgr Przemysław Rakowski (przemyslaw.rakowski@pg.edu.pl).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Adres wydarzenia

ul. Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, Hol przed Biblioteką Główną PG w Gmachu Głównym