1. Wymagane etapy, konieczne dla uzyskania oprogramowania wchodzącego w skład programy Microsoft Imagine / DreamSpark:

  1. Założenie / Posiadanie konta na serwerze Mifgate lub w domenie student.pg.gda.pl.
   Jeśli osoba nie posiada konta na żadnym z wymienionych serwerów proszona jest o zgłoszenie się do Marcina Hoppe, pokój 11, budynek główny PG.

  2. Podejście z Zaświadczeniem Ogólnym potwierdzającym bycie studentem Wydziału FTiMS do pokoju 11 GG (do pobrania w Dziekanacie Wydziału). Należy mieć przy sobie również dokument poświadczający tożsamość.

  3. Założenie konta w systemie ELSM (równoznaczne z włączeniem uczestnika do programu i możliwością pobierania oprogramowania) potwierdzane jest wysłaniem listu z loginem i hasłem dostępu na adres na serwerach Mifgate, student.pg.gda.pl.

  4. Aby uzyskać dostęp do zasobów należy zalogować się. Następnie należy przejść do zakładki Software, wybrać z listy dostępnych produktów ten, który chce się pobrać.


    

  5. Możliwe są dwa sposoby uzyskania aplikacji. Możliwe jest ściągniecie aplikacji poprzez internet, możliwe jest również wypożyczenie nośnika z aplikacją. Metodę pozyskania aplikacji wybieramy naciskając odpowiedni radiobutton. Kliknięcie przycisku AddToCart rozpoczyna procedurę rezerwowania płyty/downloadu z wybraną aplikacją. Po udanej rezerwacji mozna przejść do zakładki MySoftware i tam uruchomić proces pobierania aplikacji lub zgłosić się po odbiór nośnika do pokoju 41 Gmachu Głównego PG.