16.12.2016 r.
Pan Bartosz Trawiński - student I roku studiów drugiego stopnia na kierunku nanotechnologia otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok ak. 2016/17.
Pan Michał Jerzy Winiarski - doktorant IV roku studiów doktoranckich w dziedzinie nauk fizycznych otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok ak. 2016/17.

Laureatką V edycji konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego DIAMENTOWY GRANT została pani Sylwia Stefanowska - doktorantka I roku studiów doktoranckich w dziedzinie nauk fizycznych. Będzie ona realizowała projekt badawczy na temat: ,,Badanie procesów odpowiedzialnych za powstawanie nanostruktur w metodzie FEBID (focused electron beam induced deposition)''.

 

03.06.2013r.
Absolwentka Naszego Wydziału z 2008 roku, Aneta Stodólna (Smółkowska) dokonała ciekawego odkrycia naukowego podczas jej doktoratu w instytucie AMOLF (http://www.amolf.nl/) w Amsterdamie. Świat nauki jest bardzo zaciekawiony odkryciem „mikroskopu kwantowego”, który umożliwił po raz pierwszy w historii sfotografowanie wnętrza atomu wodoru.
Tytuł artykułu to ‘Hydrogen Atoms under Magnification: Direct Observation of the Nodal Structure of Stark States’, który został opublikowany w Physical Review Letters (Phys. Rev. Lett. 110, 213001 (2013)) ze statusem ‘Wybór Redakcji’’ oraz został wyróżniony w piśmie Physics.
Aneta Stodólna wraz z jej promotorem prof. Vrakking’iem udzielili wywiadów dla prestiżowych pism naukowych: PhysicsWorld, ScienceNOW oraz NewScientist.
Ciekawostką jest to, że artykuł polubiło 70.000 osób na Facebook’u.
Ponadto media na całym świecie piszą felietony na temat odkrycia Anety: FoxNews, dailymail.co.uk, io9.com. Na blogach internetowych, oraz forach dyskusyjnych trwa ożywiona dyskusja na temat odkrycia. Również w Polsce pojawił się już pierwszy felieton na portalu odkrywcy.pl.
Pani Anecie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


29.10.2012r.
Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG otrzymał wyróżnienie na 8 Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji TECHNICON-INNOWACJE 2012, za projekt pt. "e-Doświadczenia w fizyce". Targi odbyły się w dniach 25-26 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku. Prezentowanych na nich było ok. 100 wynalazków, w tym ponad 30 autorstwa zespołów naukowych Politechniki Gdańskiej. 
Więcej informacji o wyróżnionym projekcie oraz zdjęcia z targów można znaleźć na stronie WWW: http://e-doswiadczenia.mif.pg.gda.pl 


08.10.2012r.
Laureaci 17 edycji konkursu "Grasz o staż".
Więcej

03.02.2012r.
Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok akademicki 2011/2012 otrzymało 20 studentów Politechniki Gdańskiej, w tym 9 studentów Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, studiujących na kierunku Fizyka techniczna:
1. Bielski Rafał
2. Bojarska Agata
3. Herdzik Krzysztof
4. Klein Maciej
5. Sobuś Jan
6. Tuziemski Jan
7. Wąsik Jacek
8. Wąsik Patryk
9. Wróbel Adam

Stypendium Ministra za osiągnięcia w nauce na rok akademicki 2011/2012 otrzymało 6 Politechniki Gdańskiej, w tym 4 studentów Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, studiujących na kierunku Fizyka techniczna:
1. Dymerska Barbara
2. Herdzik Krzysztof
3. Klein Maciej
4. Sobuś Jan


01.12.2011r.
Koło Naukowe Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej zostało wyróżnione w programie "StRuNa" w kategorii „Konferencja Roku 2011” za projekt pt. „VI Gdańskie Spotkania z Energią Odnawialną”. Program ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że do konkursu napłynęło blisko trzysta zgłoszeń z całej Polski. Mimo dużej konkurencji to właśnie KNSF został w tym roku doceniony.
 06.07.2011r.
W konkursie na koncepcje interaktywnych stanowisk dydaktycznych o wspólnym tytule "Ruch", organizowanym przez Centrum Hewelianum w Gdańsku studencki zespół autorski NEXUS zdobył trzy wyróżnienia. W skład zespołu wchodzą członkowie Koła Naukowego Studentów Fizyki - Julia Wiktor, Maciej Klein, Michał Strach, Jan Sobuś, Adam Wróbel i Radek Radziejewski oraz Anna Zakrocka z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska. W częściach "Ruch wody i w wodzie" oraz "Ruch w biologii i biochemii" - zdobyli II miejsce oraz w części "Ruch gazów i w gazach" - miejsce I. 07.06.2011r.
II miejsce w konkursie Gdyński Biznesplan 2011 zajął projekt AROUND, którego autorami są dr inż, Bartosz Reichel, mgr inż. Łukasz Miądowicz (obaj Katedra Fizyki Teoretycznej i Informatyki Kwantowej), mgr inż. Mateusz Kuszner (Katedra Fizyki Ciała Stałego), mgr inż Aleksander Lech(Absolwent Wydziału FTiMS).
 10.09.2009r.
Studenci kierunku Fizyka techniczna Aleksandra Grzelak, Radek Radziejewski i Julia Wiktor otrzymali wyróżnienie za najlepszy poster studencki na XXIV Międzynarodowej Konferencji Studentów Fizyki w Splicie w Chorwacji.

 17.12.2008r.
Ogłoszono listę stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spośród siedmiu stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego studiujących na Politechnice Gdańskiej aż czterech to studenci Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce otrzymali następujący studenci wydziału:
1. Michał Krzeminski
2. Jolanta Pielaszkiewicz
3. Beata Riegel
4. Justyna Signerska

Podobnie aż sześciu (na dziesięciu) politechnicznych stypendystów Prezydenta Miasta Gdańska (http://www.gdansk.pl/edukacja,93,9340.html) to studenci wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Stypendium za osiągnięcia w nauce otrzymali:
1. Michał Krzemiński
2. Zofia Drozd
3. Aleksandra Grzelak
4. Grzegorz Kwiatkowski
5. Anna Przysiężna
6. Emil Somnicki

Jolanta Pielaszkiewicz otrzymała jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska na studia zagraniczne. 

17.10.2008r.
Mgr inż. Justyna Kosk i mgr inż. Małgorzata Makowska otrzymały dyplom oraz nagrodę za najlepszy poster na konferencji 3rd European Forum on Ethics and Science for the Environment.
Więcej

25.01.2008r.
Zespół autorski Akademos zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na opracowanie koncepcji stałej ekspozycji składającej się z dwóch bloków tematycznych "Energia" oraz "Niebo i Słońce" dla Centrum Hewelianum w Gdańsku.

Zespół tworzą08.01.2008r.
W zakończonych ostatnio ogólnopolskich konkursach na najlepsze prace dyplomowe cztery prace magisterskie studentów Wydziału FTiMS zostały nagrodzone i wyróżnione.
Laureatami zostali:
- mgr inż. Jakub Cichoszewski
- mgr inż. Justyna Kosk
- mgr inż. Małgorzata Makowska
- mgr inż. Pawła Płończak
Więcej

04.04.2007r.
Koło Naukowe Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej zdobywcą głównej nagrody w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 
Więcej

21.06.2006r.
Koło Naukowe Studentów Fizyki Najlepszym kołem naukowym Trójmiasta nagrodzone "Czerwoną Różą"! 

14.06.2006r.
Konkurs na najlepsze publikacje naukowe, patenty i wdrożenia autorskie.
Laureaci:
I miejsce - Alicja Szydłowska,
II miejsce- zespół w składzie: Maciej Stodólny, Michał Górski, Jacek Kluska 
Więcej