Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z województwa pomorskiego do wzięcia udziału w konkursie Feynmanki 2017!

 

Feynmanki to konkurs inspirowany Richardem Feynmanem – tak jak on, my też wierzymy, że nauka powinna opierać się na kreatywności i pasji. Jeżeli czujesz, że te słowa odnoszą się do Ciebie, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Zasady konkursu:

1. W pierwszym etapie należy wykonać zaszyfrowane zadanie (PDF). Odkodowane polecenia oraz swoją pracę prześlij do 1 maja na adres: feynmanki@gmail.com. Z nadesłanych prac wybierzemy te 10, które najbardziej nas zaciekawią, a ich autorów zaprosimy do etapu drugiego, który odbędzie się w Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej.
2. Etap drugi odbędzie się 27 maja 2017 r. i składać się będzie z dwóch zadań:
– Chcemy sprawdzić Waszą kreatywność – zdolność myślenia poza utartymi schematami – dlatego każdy uczestnik otrzyma na miejscu zestaw szyfrów, które należy odkodować. To zadanie potrwa około 1,5 godziny i każdy uczestnik będzie musiał wykonać je samodzielnie.
– Czy potrafisz zarazić innych swoją pasją? Jeżeli tak, to drugie zadanie nie sprawi Ci kłopotu! Każdy uczestnik przygotuje krótki, około 5-minutowy wykład, w którym wyjaśni ideę działania wybranego przez siebie wynalazku czy zjawiska przyrody. Temat jest absolutnie dowolny! Do tego zadania uczestnicy przygotowują się w domach, a wygłoszą je na auli wykładowej Politechniki Gdańskiej.

Czujesz, że podołasz tym wyzwaniom? Czekamy na zgłoszenie i Twoje pomysły! Jeśli nie kwalifikujesz się do udziału, ale chcesz wspomóc konkurs - poinformuj swoich znajomych.

Więcej informacji oraz aktualne zadanie konkursowe znajdują się na oficjalnej stronie konkursu:

 

 www.feynmanki.pl

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY