Zagłosuj na projekty do Budżetu Obywatelskiego PG

Do 4 grudnia można głosować na projekty do Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2020.  Do głosowania dopuszczono 18 projektów: 9 pracowniczych i 9 studenckich.

W ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego PG zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Po weryfikacji zakresu, budżetu, lokalizacji i zgodności z przepisami utworzono wstępną listę projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania. Zasady dotyczące budżetu obywatelskiego zostały określone w jego Regulaminie.

Wśród projektów dopuszczonych do głosowania znalazły się m.in. projekty dotyczące utworzenia strefy wypoczynku, montażu dystrybutorów wody pitnej oraz automatów ze środkami higienicznymi, odnowienie sprzętu żeglarskiego w OWPG w Czarlinie, stacja rowerowa dla osiedla studenckiego, czy system kolejkowy do dziekanatu.

Z opisem projektów można zapoznać się tutaj: pracownicze oraz studenckie.

Podobnie jak w latach poprzednich, w obecnej edycji BO PG budżet na realizację projektów pracowniczych wynosi 350 tys. zł, a na realizację projektów studenckich – 150 tys. zł.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2020:

● 27 listopada, od godz. 0.00 – rozpoczęcie głosowania

● 4 grudnia, do godz. 23.59 – zakończenie głosowania

● 11 grudnia, po godz. 12.00 – ogłoszenie listy rankingowej projektów

● 18 grudnia, do godz. 12.00 – termin składania pisemnych odwołań

● 8 stycznia, po godz. 12.00 – ogłoszenie ostatecznej listy projektów do realizacji

● styczeń-grudzień 2020 – realizacja zwycięskich projektów

Szczegółowy harmonogram dostępny jest [tutaj].

Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z BO PG można znaleźć [tutaj].

Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła własny budżet obywatelski. W ramach poprzednich trzech edycji BO PG wybranych zostało 11 projektów pracowniczych i 12 projektów studenckich, na realizację których przeznaczono w sumie półtora miliona złotych. Ze stanem realizacji poszczególnych projektów można zapoznać się [tutaj].

Zobacz FILM prezentujący realizacje projektów, w którym prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej zaprasza wszystkich studentów i pracowników Politechniki Gdańskiej do wzięcia udziału w IV edycji Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej [TUTAJ].