TRÓJMIEJSKA KAWIARNIA NAUKOWA

TRÓJMIEJSKA KAWIARNIA NAUKOWA  – powstała z inicjatywy dr inż. Aleksandry Mielewczyk–Gryń na mocy porozumienia między Wydziałem Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej a klubem „Ziemia” – w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej 76/78.

W wybrane środy o godzinie 17:30 na piętrze klubu młodzi naukowcy i pasjonaci będą dzielić się swoimi zainteresowaniami ze wszystkimi, którzy chcą odkrywać nowe i poszerzać stare, znane już, przestrzenie. Współorganizatorem spotkań jest Koło Naukowe Studentów Fizyki oraz Wydziałowa Rada Studentów WFTiMS.

Tematyka  pierwszych czterech spotkań jest następująca:

17 X 2018 - Michał Piłat, student kierunku Podstawowe Problemy Techniki, WFTiMS PG – (prawie) Nobliści; z werwą i humorem przedstawił postacie naukowców, którzy – mimo ogromnego wkładu w rozwój fizyki i chemii –  nie otrzymali nagrody Nobla.

24 X 2018 - Aleksandra Sławska i Michał Krause (WWF Polska) – Jak to jest z tymi fokami? O ochronie ssaków bałtyckich

7 XI 2018 - Jakub Chabik, „naukowy nerd” – Czy jest jeszcze miejsce dla ludzi na naszej planecie? Rozważania o sztucznej inteligencji w erze posthumanizmu

21 XI 2018 - Aleksandra Mielewczyk-Gryń, adiunkt na WFTiMS PG – Wodór paliwem przyszłości. Bardziej science czy jednak fiction?

Zainteresowanie spotkaniem z Michałem Piłatem przerosło oczekiwania organizatorów. Robiąc zdjęcia dokumentujące imprezę, nie było potrzebne specjalne przeszkolenie, które w swoim utworze „Szkolenie kamerzystów” sugerował mistrz Wojciech Młynarski.

O planach na przyszłość będziemy informować na bieżąco.

Zapraszamy na kolejny wykład 24 października 2018 r.