Troje studentów z WFTiMS laureatami konkursu Santander Universidades za osiągnięcia w dziedzinach naukowej, sportowej i społecznej

Sara Kamrowska, studentka nanotechnologii
W ciągu mojej nauki na PG, którą kończę już za semestr jako studentka inżynierii materiałowej w skali nano czyli  nanotechnologii, udało mi się podjąć kilka bardzo ciekawych wyzwań. M.in. brałam udział w konkursie organizowanym z ramienia IGF PAN - Edu Arctic i w ramach nagrody pojadę na Arktykę prowadzić badania oraz zwiedzać Hornsund. Jako członek koła naukowego „Zarządzanie IT” organizuję co roku Konferencję Inżynierii Oprogramowania beIT, gdzie poznałam ogrom ambitnych oraz przesympatycznych ludzi. Aktualnie jestem vice-koordynatorem działu FR, zapraszamy wszystkich do październikowej rekrutacji! Od semestru piątego w ramach Indywidualnego Programu Studiów prowadzę badania nad materiałami do zastosowań energetycznych w ogniwach paliwowych pod kierunkiem dra inż. Tadeusza Miruszewskiego oraz jego zespołu. Jestem bardzo wdzięczna za tę możliwość oraz wspaniałych ludzi którymi się otaczam. Na początku semestru szóstego razem z przyjaciółmi postanowiliśmy wziąć udział w konkursie inżynierskim EBEC (BEST) w kategorii Case Study, w którym uzyskaliśmy drugie miejsce w Polsce. Tematy były bardzo na czasie i dotyczyły zmian klimatycznych. Obecnie odbywam praktyki w grupie Polpharma gdzie pracuję  w dziale Research & Development. Do końca moich studiów został jeden semestr, być może uda się wypracować kolejne ciekawe doświadczenie o którym będę mogła opowiadać.

Szymon Królak, student nanotechnologii
Hej, jestem Szymon. Właśnie skończyłem 6 semestr nanotechnologii na FTiMSie. Od dwóch lat pracuję w laboratorium na naszym wydziale, pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Tomasza Klimczuka, ucząc się podstaw syntezy oraz charakteryzacji właściwości nowych materiałów. Najbardziej ciekawią mnie nadprzewodniki oraz materiały wykazujące silne korelacje elektronowe. Wraz z grupą jesteśmy w trakcie pisania mojej pierwszej publikacji, w obecnym semestrze miałem także przyjemność prezentować wyniki badań na międzynarodowej konferencji SCTE we Wrocławiu. Od roku jestem także jednym z wykonawców projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pt. „Nowe związki typu Heuslera na bazie metali ziem alkalicznych”, także pod kierownictwem prof. Kilmczuka. Stypendium Santandera pomoże mi w dalszej realizacji mojej pasji, jaką jest praca naukowa.

Dawid Ptach, student matematyki
Jestem studentem drugiego roku matematyki na specjalności analityk danych. W mijającym semestrze, pod kierunkiem dr Agnieszki Bartłomiejczyk, prof. PG, realizowałem Indywidualny Program Studiów. W ramach IPS zgłębiałem tajniki jakościowej teorii równań różniczkowych oraz oprogramowania SAS. Jestem współautorem artykułu ,,Elementy uczenia maszynowego na zajęciach matematyki", który został opublikowany w Zeszytach Naukowych WEiA, a teraz pracuję nad kolejnym. Brałem udział w kilku konferencjach matematycznych, a na dwóch udało mi się wygłosić referat o krzywych stożkowych i ich zastosowaniu. Zaangażowałem się również w reaktywację Naukowego Koła Matematyki, w którym od kwietnia pełnię funkcję wiceprezesa. W ramach działalności Koła poprowadziłem powtórkę online przed maturą rozszerzoną z matematyki. Gdy znajdę chwilę wolnego czasu, to wsiadam na rower i ruszam odkrywać niezwykłe miejsca w swojej okolicy.