Studia Doktoranckie - Informacje ogólne

05.10.2017

Inauguracja roku akademickiego połączona z uroczystą immatrykulacją doktorantów, odbędzie się w ten piątek, 6 października (piątek) o godz. 10.15 w auli Gmachu Głównego (trzecie piętro).

13.12.2016

Szanowni Państwo,
Informujemy, że została uruchomiona trzecia edycja Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego, organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Zgłoszenia wniosków do nagrody dokonywane są przez rady wydziałów. Termin zgłoszenia prac upływa dnia 31 stycznia 2017 roku. Szczegóły dotyczące konkursu, w tym jego regulamin i harmonogram, umieściliśmy na stronie DSN.
Konkurs  służy  promowaniu  wybitnych  osiągnięć  prof.  Jana  Czochralskiego  oraz promowaniu  absolwentów  studiów  I,  II  lub  III  stopnia,  którzy  wykonali prace dyplomowe/doktorskie  w  obszarze  działalności  naukowo-technicznej  prof.  Jana Czochralskiego i innych naukowców prowadzących badania w tym zakresie.
Na  Konkurs  mogą  być  zgłaszane  prace  z  obszaru  działalności  naukowo-technicznej prof. Jana Czochralskiego, w szczególności dotyczące następujących zagadnień:
a)  procesy krystalizacji i rekrystalizacji,
b)  otrzymywanie, badania struktury i właściwości oraz zastosowania monokryształów,
c)  otrzymywanie i właściwości stopów łożyskowych,
d)  metody badania struktury stopów metalicznych,
e)  sprężyste i plastyczne odkształcenia metali,
f)  badania korozyjne sprzężone z badaniami wytrzymałościowymi,
g)  stopy metali lekkich, ich struktura, właściwości i zastosowania.
Zgłaszane mogą być również prace dotyczące obszarów działalności naukowo-technicznej prof.  Jana  Czochralskiego,  które  nie  zostały  wymienione,  powyżej,  ale znajdują potwierdzenie w jego dorobku publikacyjnym lub innych przekazach.
Nagroda im. Prof. Jana Czochralskiego jest przyznawana w trzech kategoriach:
a)  za najlepszą pracę dyplomową (inżynierską, licencjacką lub magisterską) w latach akademickich 2014/15 i 2015/16 - wysokość nagrody wynosi 5 000 zł.
b)  za najlepszą pracę doktorską  w latach  akademickim  2014/15 i  2015/16  -  wysokość nagrody wynosi 7 500 zł.
c)  za  wybitne  osiągnięcia  naukowe  i/lub  aplikacyjne  -  nagroda  może  być indywidualna lub zespołowa; wysokość nagrody wynosi 20 000 zł.

09.12.2016

Dzień Doktoranta PG - Zapraszamy na Dzień Doktoranta PG, który odbędzie się 10 grudnia na terenie Centrum Nanotechnologii A*!

30.11.2016

Stypendia doktoranckie i projakościowe - listy stypendystów

28.10.2016

Lista rankingowa - stypendium projakościowe na rok akademicki 2016/2017

25.10.2016
Lista rankingowa postępowania rekrutacyjnego na studia III stopnia na Wydziale FTiMS.

21.10.2016
Obwieszczenie Komisji Wyborczej Samorządu Doktorantów Politechniki Gdańskiej z dnia 21.10.2016 o terminie zebrania wyborczego.