Prezydent RP wręczył nominacje profesorskie pracownikom PG

W tym roku już troje pracowników naukowych Politechniki Gdańskiej odebrało akty nominacyjne z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Tytuł naukowy otrzymali prof. Elżbieta Luboch, prof. Anna Perelomova oraz prof. Włodzimierz Zieniutycz.

– Nauka jest motorem budowania silnego państwa, państwa innowacyjnego. Sprzężenie gospodarki z badaniami i rozwojem może rzeczywiście pchnąć naprzód rozwój kraju: ekonomiczny, a w efekcie także i społeczny – ocenił prezydent Andrzej Duda wręczając akty nominacyjne naukowcom i artystom.

Prof. dr hab. inż. Elżbieta Luboch jest kierownikiem Katedry Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Wydziału Chemicznego. Prof. dr hab. Anna Perelomova pracuje w Katedrze Fizyki Teoretycznej i Informatyki Kwantowej Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, natomiast prof. dr hab. inż. Włodzimierz Zieniutycz to zastępca kierownika Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Z profilami naukowymi prof. Luboch, prof. Perelomovej oraz prof. Zieniutycza można zapoznać się na portalu MOST Wiedzy.