PPP-Polen - Program MNiSW oraz DAAD

W dniach od 4 do 7 grudnia b.r. gościem naszego Wydziału będzie dr Luca Asselle z Ruhr - University of Bochum w Niemczech. Jest to kolejna już wizyta w ramach programu MNiSW oraz DAAD o nazwie PPP-Polen na lata 2016-2017 wspierającego współpracę między polskimi i niemieckimi naukowcami. W czwartek 7 grudnia o godz. 10.15 w sali 418 w Gmachu Głównym B, dr Luca Asselle na Seminarium Katedry Analizy Nieliniowej i Statystyki wygłosi referat na temat „A new approach to the closed magnetic geodesics problem based on symplectic reduction.” Dr Luca Asselle jest członkiem grupy badawczej z analizy na Ruhr-University pod kierunkiem prof. Alberto Abbondandolo, która współpracuje z grupą badawczą z analizy nieliniowej na naszym Wydziale, którą kierują prof. Marek Izydorek oraz dr hab. Joanna Janczewska.