OTWARTE ZAPROSZENIE DO PROWADZENIA ZAJĘĆ NA UNIWERYSTECIE EGE (TURJA) - DLA MATEMATYków

Szanowni Państwo,

Profesor Elgin Kiliç z Uniwersytetu Ege (Izmir, Turcja), która tej wiosny gościła na naszym Wydziale z wykładami w ramach programu Erasmus+, przesyła otwarte zaproszenie dla naszych Matematyków, którzy chcieliby poprowadzić zajęcia dydaktyczne na Jej uczelni. Tematyka zajęć mogłaby dotyczyć następujących zagadnień (nie jest jednak do nich ograniczona):

- Theory of Analysis and Functions

- Computer Science (Optimiziation, Graph Theory)

- Algebra and Number Theory

- Geometry

- Fundamentals of Mathematics and Mathematical Logic

- Topology

- Applied Mathmematics.

Listę wszystkich kursów prowadzonych na uczelni zapraszającej można znaleźć na następującej stronie:

Zajęcia mogłyby być poprowadzone w ramach wyżej wymienionych kursów (dla studentów I stopnia) lub w ramach 8-godzinnego cyklu innych, bardziej złożonych zagadnień, przeznaczonego dla studentów II i III stopnia studiów.

Na dzień dzisiejszy uczelnia posiada środki finansowe pozwalające na uczestnictwo pracowników w tego typu wymianie (w ramach programu Erasmus+), dlatego zachęcam Państwa do podjęcia tego rodzaju aktywności nie tylko na Uniwersytecie w Ege, a wszystkie osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy (justyna.szostak@pg.edu.pl) lub telefoniczny (347 20 22). Chciałabym także nadmienić, że w związku z dobrą kondycją finansową programu Erasmus+ ilość Państwa wyjazdów nie jest ograniczona do 1 wyjazdu rocznie.

Dear Colleagues,

We have received an Erasmus+ invitation regarding staff mobility for teaching from Prof Elgin Kilic, working at the Department of Mathematics of Ege University, Izmir, Turkey, who was visiting us this spring. Such a mobility regards 8 teaching hours, that could be related but not limited to the following topics:

- Theory of Analysis and Functions

- Computer Science (Optimization, Graph Theory)

- Algebra and Number Theory

- Geometry

- Fundamentals of Mathematics and Mathematical Logic

- Topology

- Applied Mathematics.

The list of courses run at the Department of Mathematics of Ege University for students of the 1st level of studies (Bachelor’s level) can be found here:

Classes given by our teachers could be a part of these courses or run independently as seminars on new topics for MsC and Ph.D students.

Our university is able to finance this kind of staff mobility from the funds of the Erasmus+ programme. Therefore, I would like to encourage our teachers to take part in such an exchange, not only at the Ege University. Do not hesitate to contact me (Justyna.szostak@pg.edu.pl, +48 58 347 20 22) if you are interested in the participation in the Erasmus+ programme or have any questions related to it.