Nagrody MNiSW

W ostatnim czasie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało jedenaście stypendiów studentom i doktorantom Politechniki Gdańskiej oraz rozstrzygnęło  VI edycję programu Diamentowy Grant.

Miło nam poinformować, że trzy spośród jedenastu stypendiów otrzymały osoby z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Są to Joanna Bławat oraz Leszek Litzbarski - magistranci, a także doktorantka Judyta Strychalska-Nowak. Osoby te związane są z Katedrą Fizyki Ciała Stałego, a ich zainteresowania i pasja naukowa dotyczy poszukiwania nowych, interesujących materiałów nieorganicznych.

Natomiast Karolina Górnicka została laureatem Diamentowego Grantu, w ramach, którego MNiSW przyznało prawie 16 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.  Na projekt zatytułowany „Nadprzewodnictwo i magnetyzm w nowych związkach podwójnych R-Rh i R-Ir (R- ziemia rzadka)”, którego Pani Karolina jest autorem, a opiekunem naukowym jest dr hab. inż. Tomasz Klimczuk, prof. ndzw.  PG przeznaczono 219 350zł.  Okres realizacji projektu wynosi 36 miesięcy.