Kręć kilometry dla Gdańska z drużyną Politechniki Gdańskiej

Politechnika Gdańska po raz kolejny przyłącza się do udziału w Grze Rowerowej – Kręć kilometry dla Gdańska. Celem inicjatywy, polegającej na zebraniu jak największej liczby punktów przyznawanych za wykonanie rowerowych przejazdów, jest popularyzowanie roweru jako środka codziennej komunikacji po mieście – podczas dojazdów do pracy oraz na uczelnię.

W konkursie rowerowym, który potrwa do 30 października, można rywalizować na poziomie indywidualnym lub pomiędzy firmami, uczelniami wyższymi, stowarzyszeniami, dzielnicami. Swoją drużynę ma także Politechnika Gdańska. Jak do niej dołączyć?

Wystarczy zainstalować aplikację Activy wykorzystującą dane GPS na smartfona, założyć w niej konto, wybrać konkurs Kręć kilometry dla Gdańska i następnie dołączyć do drużyny Politechniki Gdańskiej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie grarowerowa.pl. Na tej samej stronie (w formie rankingów) oraz bezpośrednio w aplikacji można na bieżąco obserwować zmagania uczestników. Regulamin konkursu znajduje się [tutaj]. Przydatne informacje dotyczące np. poprawnego zapisywania tras i dokładności GPS można znaleźć również [tutaj].

Gra Rowerowa – Kręć kilometry dla Gdańska to kontynuacja idei kampanii European Cycling Challenge - Kręć kilometry dla Gdańska. W tym roku akcja organizowana jest w Gdańsku po raz siódmy. Udział w tym konkursie rowerowym to nie tylko zabawa. Jak przekonują organizatorzy, będzie można dowiedzieć się również, o ile udało się ograniczyć emisję CO₂ w mieście w związku z akcją oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co ma pomóc w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

Dodajmy, że w ramach ubiegłorocznej edycji akcji pracownicy i studenci Politechniki Gdańskiej „wykręcili” w sumie 911 478 punktów – najwięcej spośród wszystkich uczelni biorących w niej udział.