Europejska Noc Muzeów na Politechnice Gdańskiej

19 maja w godzinach 19:00-1:00 Europejska Noc Muzeów zagości w progach Politechniki Gdańskiej. W tym dniu na terenie Uczelni czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych specjalnie na tę wyjątkową okazję.
Nasz Wydział także czynnie włączył się w przygotowania. Już od godziny 19 na Dziedzińcu Heweliusza na wszystkich miłośników fizyki czekać będzie wiele niespodzianek.

O godz. 19:00 zapraszamy na wystawę sprzętu i aparatów fizycznych z przedwojennego wyposażenia Uczelni oraz pokazy doświadczeń fizycznych w wykonaniu studentów. Tę część poprowadzą dr inż. Tadeusz Miruszewski oraz dr inż. Bogumiła Strzelecka.

O godz. 20:00 dr inż. Aleksandra Mielewczyk-Gryń wygłosi wykład pt. „Historia fizyki”, a zaraz po nim, o godz. 21:30 przemowę pt. „Piękno a fizyka” wygłosi dr inż. Leszek Wicikowski.

Więcej informacji znajdą Państwo w programie wydarzenia