Doktoranci z Politechniki Gdańskiej laureatami konkursu ETIUDA

Troje młodych naukowców z Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdański zdobyło granty na realizację swoich projektów badawczych w szóstej edycji konkursu ETIUDA, organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej do finansowania zakwalifikował się projekt „Fale gęstości ładunku i magnetyzm w rodzinie związków LnNiC2 (Ln - lantanowiec)”, którego opiekunem jest  dr hab. inż. Tomasz Klimczuk, prof. nadzw. PG. Kierownikiem projektu jest mgr inż. Marta Roman. Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 112 592 zł.

ETIUDA to konkurs NCN skierowany do naukowców stawiających pierwsze kroki na ścieżce badawczej. Wyniki konkursu ETIUDA 6 dostępne są na stronie NCN.