100-lecie PTM

W przyszłym roku w dniach 3-7 września 2019 r. w Krakowie odbędzie się Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich w 100-lecie Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Obrady Zjazdu staną się okazją do podsumowania ostatnich stu lat matematyki polskiej. W spotkaniu brać będą udział przedstawiciele świata matematyki z polskich uczelni, a także polscy matematycy pracujący na uczelniach zagranicznych. Oprócz naukowców, w Zjeździe uczestniczyć będą nauczyciele matematyki oraz przedstawiciele innych środowisk związanych z matematyką.

Podstawowe informacje zostały zamieszczone na stronie Zjazdu.

Chociaż Zjazd odbędzie się dopiero w przyszłym roku, już teraz gorąco zachęcam do udziału w tym wydarzeniu i dokonania rejestracji.

Prodziekan ds. nauki
dr hab. Joanna Janczewska, prof. nadzw. PG