,,Wandering Seminar’’ na Politechnice Gdańskiej

W dniach 27.02 – 01.03 na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej odbyła się konferencja ,,Wandering Seminar’’, poświęcona aktualnym trendom w teorii ergodycznej i układach dynamicznych.  Jest to cykliczne wydarzenie, organizowane w rożnych ośrodkach w Polsce, mające na celu integrację grup badawczych działających w wymienionych dziedzinach i prezentację najnowszych wyników, często jeszcze zanim ukażą się one drukiem.  

 

Po raz pierwszy ,,Wandering Seminar’’ zorganizowano na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w styczniu 2014. Kolejne edycje miały miejsce w Krakowie, a także w Warszawie,  Wrocławiu i Łodzi.  W tym roku po raz pierwszy wydarzenie to odbyło się w Gdańsku.

 

W konferencji na Politechnice Gdańskiej, zorganizowanej przez zespół Katedry Równań Różniczkowych i Zastosowań Matematyki (dr hab. Grzegorz Graff, prof. PG; dr inż. Justyna Signerska-Rynkowska; mgr Adrian Myszkowski), wzięło udział 60 uczestników i było to najliczniejsze ,,Wandering Seminar” spośród wszystkich dotychczasowych jedenastu edycji. Podczas konferencji wygłoszono kilkanaście referatów. Gościem specjalnym był prof. Thomas Ward (na zdjęciu), prorektor University of Leeds, który poprowadził mini-kurs ,,Periodic Points in Dynamics’’. Zaproszone wykłady wygłosili również dr hab. Dominik Kwietniak, prof. UJ (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), prof. dr hab. Piotr Oprocha (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), dr hab. Michał Rams, prof. IM PAN (Instytut Matematyczny PAN) oraz prof. dr hab. Tomasz Szarek (Politechnika Gdańska).

Więcej informacji na stronie wydarzenia http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/amyszkowski/wseminar/

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji: http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/amyszkowski/wseminar/photos.html