Obrony prac dyplomowych na PG w formie zdalnej. Wznowienie zajęć dydaktycznych 25 maja

Decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zajęcia stacjonarne na polskich uczelniach wyższych pozostaną zawieszone do niedzieli 24 maja. Dotyczy to również Politechniki Gdańskiej. Równolegle, władze uczelni podjęły decyzję o możliwości zdalnego przeprowadzenia obron prac dyplomowych. 

 

Stacjonarne zajęcia dydaktyczne na Politechnice Gdańskiej zostaną przywrócone w poniedziałek 25 maja. Wynika to z rozporządzenia MNiSW z piątku 24 kwietnia (treść rozporządzenia TUTAJ)

W tym czasie zajęcia dydaktyczne na Politechnice Gdańskiej będą nadal prowadzone w formie zdalnej, co regulują zapisy Pisma Okólnego Rektora PG nr 9/2020 z 17 marca 2020 r. (można się z nim zapoznać TUTAJ).

Obrony prac dyplomowych na PG w formie zdalnej

W poniedziałek 27 kwietnia prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, podjął także decyzję o możliwości przeprowadzania obron prac dyplomowych przez studentów PG w formie zdalnej.

W ramach nowego zarządzenia rektora PG (pełna treść TUTAJ), dla studentów, którzy mieli złożyć prace dyplomowe do 30 kwietnia 2020 r. (semestr zimowy), termin ten został wydłużony do 30 września. Z kolei studentów, których obrony zaplanowano w semestrze letnim, obowiązuje dotychczasowy termin składania prac dyplomowych (tj. do 30 września).

Dodatkowo, na wniosek studenta egzamin dyplomowy będzie mógł zostać przeprowadzony zdalnie - z użyciem platformy eNauczanie PG.

Wszystkie aktualne komunikaty dot. funkcjonowania PG w stanie epidemii: https://pg.edu.pl/koronawirus